Şehit kaymakamın babasından Kılıçdaroğlu'nun ziyaret talebine yanıt

-"Sayın Kılıçdaroğlu neredeydi? 4 aydır hiç uğramadı da neden şimdi aklına ziyaret geldi? Bir takiye ve şov gibi geliyor bana. Bunları ona yakıştırmak istemiyorum, memleket adamıdır, ona oy veren vatandaşlarımız da kusura bakmasın, onları tenzih ediyorum" -"(Kemal Kılıçdaroğlu'nun ziyaret isteği) Sakarya'daki seçmenine Türk bayrağının dalgalanması için 'evet' diyeceksiniz derse, başımızın üstünde yeri var ama bu bayrağı sevmeyenler, bu milletin evlatlarını şehit edenler ve onları destekleyenlere kapı açmışsa onlara prim veriyorsa kusura bakmasın. Gelmemesi daha iyi"

Google Haberlere Abone ol

Sakarya'nın Arifiye ilçesinde oturan şehit kaymakam Muhammet Fatih Safitürk'ün babası Asım Safitürk, dün çeşitli programlara katılmak üzere kente gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kendilerini ziyaret teklifini kabul etmediğini belirtti.

Baba Safitürk, yaptığı açıklamada, çeşitli programları için dün Sakarya'ya gelen Kılıçdaroğlu'nun kendisine ziyaret teklifinde bulunduğunu söyledi.

Çocuğunun 4 ay önce şehit düştüğünü, 4 aydır evlat acısı çektiğini anlatan Safitürk, "Cenaze günümde Reis-i Cumhur, Başbakan ve bakanlar geldi, devlet, millet buradaydı. Acaba bizim Kılıçdaroğlu neredeydi? Aklıma o geldi. Kılıçdaroğlu'na böyle konuşmayı istemezdim, ben bir vatandaşım, o da ana muhalefet partisinin başkanıdır." diye konuştu.

Kılıçdaroğlu'nun ziyaret istediğinin kendisine iletildiğini aktaran Safitürk, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Israr edince ben dedim ki, 'Barış adamıyım, ille de Kılıçdaroğlu bizimle görüşmek istiyorsa memleketimizin insanıdır, çok vatandaşın oyunu almıştır, kapıları kapatmayacağım, 'evet' için söz versin bana.' çünkü bu referandum, parti referandumu değil. Parti bayrakları meydanda dalgalanmayacak. Sadece Türk bayrağı dalgalanacak. Türk bayrağının inmesi için mi millete 'hayır' dedirtecek, yoksa 'evet dalgalansın, Türk bayrağı ebediyete kadar sembolümüzdür.' demeyi mi isteyecek. Sakarya'daki seçmenine Türk bayrağının dalgalanması için 'evet' diyeceksiniz derse, başımızın üstünde yeri var ama bu bayrağı sevmeyenler, bu milletin evlatlarını şehit edenler ve onları destekleyenlere kapı açmışsa, onlara prim veriyorsa kusura bakmasın. Gelmemesi daha iyi. Böyle olsun istemezdim."

Asım Safitürk, cenaze gününde yurt dışında bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın cenazenin ikindiye çekilmesi durumunda cenazeye katılmak istediğini kendilerine ilettiğine işaret ederek, "Sayın Kılıçdaroğlu neredeydi? 4 aydır hiç uğramadı da neden şimdi aklına ziyaret geldi? Bir takiye ve şov gibi geliyor bana. Bunları ona yakıştırmak istemiyorum, memleket adamıdır, ona oy veren vatandaşlarımız da kusura bakmasın, onları tenzih ediyorum. Milletimizin birlik ve beraberliğini sarsacak 'hayır' propagandası yapıldığı zaman kusura bakmayın, ben buna taraf değilim, hiçbir zaman da taraf olamam." ifadelerini kullandı.

Türkiye'de bugün en çok birlik ve beraberliğe ihtiyaç olduğunu vurgulayan baba Safitürk, meydanlarda toplanan milletlerin topyekun, "Evet biz bir milletiz, ırkı, cinsi ne olursa olsun biriz, beraberiz, biz milletimize, ezanımıza, bayrağımıza bağlıyız." demelerini tavsiye etti.

Yorumlar