Şehit çocuğuna duygulandıran jest

Polis Özel Harekat, LGS'ye giren Miraç Yavaş'ı şehit babasının ismini taşıyan zırhlı araçla sınava taşıdı.

Google Haberlere Abone ol

LGS'ye giren şehit çocuğu Miraç Yavaş'a babasının mesai arkadaşları tarafından duygulandıran bir jest geldi. Şehit polisin arkadaşları, adını taşıyan zırhlı araçla oğlunu sınava taşıdı. Özel Harekat Polisi, sınav bitimine kadar da okulun önünde bekledi. Ankara Emniyet Müdürlüğü'nün bu jesti duyanları ve görenleri duygulandırdı.

Şırnak'ın Silopi ilçesinde 2016'da şehit olan özel harekat polisi Yaşar Yavaş'ın oğlu Miraç, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınava babasının isminin yazılı olduğu zırhlı araçla götürüldü. Sınav öncesi annesine "Babam olsaydı onunla giderdim." diyen Miraç'ın bu isteğini öğrenen Ankara Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şubesi personeli harekete geçti.

İl Emniyet Müdürü Servet Yılmaz'ın talimatıyla Emniyet Müdür Yardımcısı Eraslan Er tarafından görevlendirilen özel harekat polisleri, dün sabah erken saatlerde ailenin yaşadığı eve gitti. Sınava gitmek için annesiyle evden çıkan Miraç, karşısında özel harekat polislerini görünce duygulandı.

Babası Yaşar Yavaş'ın adının yazılı olduğu zırhlı araca bindirilen Miraç, sınava gireceği okula götürüldü. Sınav bitimine kadar okulun önünde bekleyen özel harekat polisleri, Miraç'ı aynı araçla evine bıraktı. Babasının meslektaşlarıyla fotoğraf çektiren Miraç, özel harekat polislerine teşekkür etti.

Yorumlar