Şehit ailesine ev alındı

- Balıkesir'in Bandırma ilçesi Kaymakamlığınca alınan evin tapusu, Şemdinli'de şehit düşen Jandarma Er Özdemir'in ailesine verildi

Google Haberlere Abone ol
Şehit ailesine ev alındı

BALIKESİR (AA) - Balıkesir'in Bandırma ilçesi Kaymakamlığınca, ekim ayında Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde PKK’lı teröristlerce bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda şehit olan Jandarma Er Erkan Özdemir'in ailesine ev aldı.

Evin tapusunun aileye teslimi sırasında konuşan Kaymakam Tuncay Sonel, atandığı Kadıköy Kaymakamlığı görevine başlamadan önce şehit ailesine verdiği sözü yerine getirmenin mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Şehit yakınlarını, gazileri ve engellileri "baş tacı" olarak gördüklerini belirten Sonel, "Bu ülke için canlarını veren tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet, gazilerimize sağlıklı uzun ömürler diliyorum. Evlatlarını bu ülkenin birliği ve güvenliği için şehit veren ailelerimiz için de ne yapsak az." dedi.

Ekim ayında şehit düşen Erkan Özdemir'in babası Şenol ve annesi Havva Özdemir de Kaymakam Sonel'e teşekkür etti.

Sonel, daha sonra Bandırma Jandarma Komutanı Yarbay Recep Cansu ve İlçe Emniyet Müdürü Ali Haydar Kılıç ile evin tapusunu şehidin babası Şenol ve annesi Havva Özdemir'e verdi.

Yorumlar