Sedat Şahin'in gözaltına alınması

- Şahin'in Beykoz'daki çiftlik evinde, 2 lav silahı, Kalaşnikof marka 9 tüfek, 20 civarında tabanca ve yaklaşık 1 çuval mermi ele geçirildi

Google Haberlere Abone ol

İSTANBUL (AA) - Beykoz'da düzenlenen operasyonda gözaltına alınan organize suç örgütü elebaşı Sedat Şahin'in çiftlik evinde, 2 lav silahı, Kalaşnikof marka 9 tüfek, 20 civarında tabanca ve yaklaşık 1 çuval mermi bulundu.

İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, kamuoyunda "Şahinler" olarak bilinen organize suç örgütünün elebaşı Sedat Şahin'in iki korumasıyla yakalandığı Beykoz'da ormanlık alandaki çiftlik evinde arama yapıldı.

Aramada, Şahin'in evinin bazı bölümlerinde saklanmış olan 2 lav silahı, Kalaşnikof marka 9 tüfek, 20 civarında tabanca ve yaklaşık 1 çuval mermi ele geçirildi.

Bu arada, Şahin ile 2 korumasının hastanede doktor kontrolünden geçirildikten sonra İstanbul Emniyet Müdürlüğünün Vatan yerleşkesine götürüleceği öğrenildi.

- Operasyonun geçmişi

İstanbul Emniyet Müdürlüğünce 2016'nın Aralık ayında 5 ilde düzenlenen operasyonda, kamuoyunda "Sarallar" ve "Şahinler" olarak bilinen iki ayrı organize suç örgütüne mensup 52 kişi gözaltına alınmış, şüphelilerin adreslerinde 27 ruhsatsız tabanca, 8 tüfek, 1 Uzi marka otomatik silah, 1 kurusıkı tabanca, jammer cihazı, silahlar için kullanılan susturucu, 1 GPS cihazı, 1 miğfer, 2 çelik yelek ve çok sayıda mermi ele geçirilmişti.

Zanlılar hakkında "suç işlemek amacıyla organize suç örgütü kurmak ve yönetmek, suç örgütüne üye olmak, kasten öldürme, kasten öldürmeye teşebbüs, yağma, yağma amaçlı tehdit, tasarlayarak kasten öldürmeye azmettirmek, 6136 sayılı kanuna muhalefet, kasten yaralama" suçlarından işlem yapılırken, aralarında Sedat Şahin'in de yer aldığı firari bazı şüpheliler hakkında arama kararı çıkarılmıştı.

İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan'ın koordinesinde Organize Suçlarla Mücadele Şube ile Özel Harekat Şube Müdürlüklerine bağlı ekiplerin katılımıyla bugün düzenlenen operasyonda, hakkında arama kararı bulunan Sedat Şahin ile 2 koruması Beykoz'daki ormanlık alanda bulunan çiftlik evinde yakalanmıştı.

Yorumlar