Seda Sayan kurgu mu? Seda Sayan'daki Emre, Nurgül, Nazlı, Havva gerçek mi, oyuncu mu, kimdir?

Seda Sayan'ın Star TV'de sabah saatlerinde yayınlanan programı kurgu mu gerçek mi olduğu soruları bu aralar merakla sorulurken, programa katılan Emre, Nurgül, Nazlı, Sevda gibi isimlerin oyuncu mu yoksa gerçekten vatandaş mı olduğu da merak ediliyor.

Google Haberlere Abone ol
Seda Sayan kurgu mu? Seda Sayan'daki Emre, Nurgül?

Seda Sayan programı kurgu mu, konuklar gerçek mi, Emre, Nurgül, Nazlı kim, gerçek mi oyuncu mu, programda yaşananlar, yaşandığı ileri sürülen olaylar, programa davet edilen ve tartışmalara nede olan isimlerin tamamı seyircinin kafasında soru işaretlerine neden oluyor.

Star TV'de yayınlanan "Sabahın Sultanı Seda Sayan" 200 bölümü geride bırakarak devam ederken, ardından büyük tartışmalar bırakıyor.

Program başladığı günden bu yana konsept olarak genellikle birbirlerini seven ancak ailelerinin engel olmaya çalıştığı çiftlerin sorunlarını gündeme getiriyor.

SEDA SAYAN KURGU MU, GERÇEK Mİ?

Türkiye'de gündüz kuşağının en çok tartışılan "evililik programları" yasaklandıktan sonra televizyon kanalları ve sunucular farklı konseptler üzerinde çalışmaya başladı. Evlilik programları artık yok ancak onları aratmayan yeni programlar yayınlanıyor. 

Emre-Nurgül çifti ile Semiha adlı kadının tartışmaları damga vururken; Emre'nin annesi olan kadın arasında sert tartışmalar yaşanıyor.

Anne Nazlı hanım ile oğlu Emre, Nurgül konusunda anlaşmazlık yaşıyorlar. İkilinin arasındaki bu tartışma günlerdir ekranda konuşuluyor.

Peki, Seda Sayan'ın programı kurgu mu, gerçek mi? Seda Sayan'ın programı kurgu mu, Emre, Nurgül, Nazlı kim, gerçek mi oyuncu mu?

Seda Sayan'ın programı kurgu mu
Seda Sayan'ın programı kurgu mu

 

Programda yaşananların kurgu mu yoksa gerçek mi olduğu vatandaş tarafından merakla soruluyor.

Çünkü programa alınan konukların şekli şemali, anlattıkları olaylar, hayat hikayeleri, programdaki davranışları şüphe uyandırıyor.

Şu ana kadar programa davet edilen ve çıkarılan tartışmaların tamamı "kurgu" havası uyandırdı. 

Seda Sayan'ın şu anki programının kurgu olduğu iddialarını güçlendiren olay ise daha önceki programında benzer bir durumun yaşanmasıdır. 

Seda Sayan'ın programı kurgu mu
Seda Sayan'ın programı kurgu mu

 

Seda Sayan'ın "Yalnız Değilsiniz" isimli programında konu alınan "Hafize Ana"nın oyuncu olduğu ortaya çıkmıştı.

Fox TV'de İrfan Değirmenci ile Çalar Saat programına katılan Seda Sayan, Hafize Ana'nın gerçekte oyuncu olduğunu bildiğini itiraf etti.

Hafize Ana'nın hikayesinin sahte olduğunu sonradan öğrendiğini öne süren Kadırgalı, suçu da "Bu haberi eski ekip yaptı, ben de onları kovdum. Bu konuda daha fazla konuşacak durumum yok" diyerek suçu başkalarının üzerine attı.

Ancak bu açıklama da tıpkı Hafize Ana'nın hikayesi gibi gerçeği yansıtmıyordu.

Seda Sayan'ın sözlerinin hedefi olan "Yalnız Değilsiniz"in eski Haber Koordinatörü Muhammet M. Şahin, gazetemize yaptığı açıklamada "Olayın çirkinliğine kimsenin söyleyecek bir sözü yoktur herhalde" diyerek başladı ve ekledi: "19 Eylül 2009 tarihinde Seda Sayan'ın programında çalışmamız başladı. 9 Ekim 2009 Cuma akşamı ise anlaşmamız sona erdi. O tarihten itibaren de Nebahat Sekman ve ekibi programı yapmaya başladı.

Sözü edilen 13 Ekim Salı günü yayınlanan programı ben ve ekibim yapmadığı gibi bahsi geçen düzmece haberle ilgili hiçbir çalışmamız olmamıştır.

Bu haber tamamen bizden sonra gelen ekip tarafından hazırlanmış ve yayınlanmıştır."

Özetle, gündüz kuşağı programları konusunda sabıkalı olan Seda Sayan'ın son programının da kurgu olma ihtimali yüksek görünüyor.

SON KURGU OLAYI CANER VE ANASTASİA MI?

Programın kurgu olduğu düşüncelerine neden olan en son olay ise Caner ile Anastasia isimli yabancı uyruklu vatandaşın canlı yayında yaşadıkları veya yaşadıkları iddia edilen olaylar oldu. 

Kayınvalidesinin itirazlarına rağmen Caner ile evlenmek isteyen Anastasia damadın ailesi tarafından istenmiyor. Caner ise ailesini ikna etmek için elinden geleni yapıyor. En sonunda bütün itirazlara rağmen Anastasia ile canlı yayında nikah masasına oturuyor.

Tam nikahın kıyılacağı gün, kayınvalide Melek hanım bir anda rahatsızlanarak hastaneye kaldırılıyor.

Hastaneye gitmek üzere nikah masasını terk eden Caner yolda canlı yayın ekibi tarafından takip ediliyor.

O anlarda bile reyting kasma çabaları göze çarpıyor. Bu durum da yine Seda Sayan'ın programının kurgu olduğu düşüncelerini destekliyor.

SEDA SAYAN EMRE KİMDİR?

Programın kurgu olduğu izlenimi uyandıran konuklardan biri de Emre isimli "sözde mağdur" gençtir.

Emre, uzun süredir annesini ikna edemediği için istediği genç kızla evlenemiyor. Peki, Seda Sayan Emre kimdir?

Seda Sayan'ın programındaki Emre Deveci 1992 tarihinde Gaziantep'te dünyaya gelmiş.

Çocukluğu Yalova'da geçmekle birlikte aslen Gazianteplidir. Aynı zamanda fotoğrafçılıkla uğraşmaktadır ve 15 senedir bu mesleğe gönül veren bir isim olarak çalışmaktadır. Yalova depremiyle başlayan tutkusuna babasının ayağının yakınına düşen bir fotoğraf makinesi vesile olmuştur. Şan ve birçok enstrüman için de eğitim alan Deveci şarkıcılık da yapıyor. Son parçası olarak yayınladığı Gurur isimli singleında yönetmen koltuğuna da oturdu.

Seda Sayan'ın programı kurgu mu, Emre, Nurgül, Nazlı kim, gerçek mi oyuncu mu?
Seda Sayan'ın programı kurgu mu, Emre, Nurgül, Nazlı kim, gerçek mi oyuncu mu?

 

Genç damat adayı milyonların önüne çıktıktan sonra sosyal medyada da çok araştırılmaya başlandı ve hesapları merak konusu oldu. Bunlardan biri de Instagram profili oldu. Şu anda binlerce takipçisi var ve her geçen gün daha da artıyor. Kendisini @emredeveciofficial adresinden takip edebilirsiniz.

Emre Deveci Instagram'da olduğu gibi Tiktok'ta da çok ünlü bir isim. Burada da yine binlerce kişi yayınladığı videoları, şarkıları ve gündelik paylaşımlarını takip ediyor. Her videosu binlerce etkileşim elde ediyor. @emredeveci27 hesabından takip edebilirsiniz.


 

Yorumlar