Savaşçı dizisi Markus kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır

Savaşçı dizisi Markus karakterini canlandıran oyuncu kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır? Gerçekte adı nedir?

Google Haberlere Abone ol

FOX TV'de yayınlanan Savaşçı dizisi Markus karakterini canlandıran oyuncu kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır? Gerçekte adı nedir?

FOX TV'nin sevilen dizilerinden Savaşçı dizisinde Markus karakteri, terör örgütünün elebaşlarından birisidir. Markus, başında bulunduğu taşeron örgütle Kılıç Timi'ne zorluklar çıkaran ve bazen tim mensuplarının ölümüne neden olan tehlikeli bir karakterdir. Kimsenin kim ve nereli olduğunu bilmediği karanlık bir karakter olan Markus, uluslararası güçler tarafından Türkiye'ye karşı kullanılan bir piyondur. Tek amacı ise Türkiye Cumhuriyeti'nin bölünmesidir.

Peki, Markus karakterini canlandıran oyuncu kimdir?

Savaşçı dizisi Markus kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır

Markus karakterini canlandıran oyunu Gökçen Gökçebağ'dır.

Peki, Gökçen Gökçebağ kimdir?

2002 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro Bölümü'nden mezun oldu. 2005 yılında Adana Devlet Tiyatrosu'na girdi ve stajyer sanatçı olarak çalıştı. 2008 yılında girdiği New School for Drama'da oyunculuk yüksek lisans programını bitirdi. New York'ta La Mama başta olmak üzere çeşitli tiyatrolarda temsiller verdi. Şahan Gökbakar'ın Celal ile Ceren filmiyle Türkiye'ye dönen Gökçen, 2013 yılından bu yana "Derme Çatma Hamlet", "Kuşlar Meclisi", "Sahne Denilen Büyülü Kutu" oyunlarında rol aldı. Bunun yanında "Not Defteri", "Aşkın Kanunu" ve "Şehrin Melekleri" dizileri ve "Celal ile Ceren","Cinni: Uyanış" ve "Son Çıkış" adlı filmlerde oynadı.

Talimhane Tiyatrosu’nun “Yoldan Çıkan Oyun” ve “Baba ve Piç” oyunlarında sahneye çıkmış olan Gökçen Gökçebağ bu sezon Okan Bayülgen'in Dada Salon Kabarett Sahnesinde Şirket ve Metres oyunlarında rol almıştır. Oyuncu son olarak 4N1K: Yeni Başlangıçlar adlı internet dizisinde "Ercüment" karakterini canlandırmıştır.

 

Yorumlar