Savaş mağduru yaralı sivillere gıda yardımı

Türkiye’ye sığınmak zorunda kalan savaş mağdurlarına İHH İnsani Yardım Vakfı (İHH) tarafından gıda yardımı yapıldı.

Google Haberlere Abone ol
Savaş mağduru yaralı sivillere gıda yardımı

Suriye’de sivillere yönelik yapılan saldırılarda ağır yaralanan ve Türkiye’ye sığınmak zorunda kalan savaş mağdurlarına İHH İnsani Yardım Vakfı (İHH) tarafından gıda yardımı yapıldı.

Suriye’deki hava saldırılarında ağır yaralanan siviller Türkiye’ye sığınarak hayata tutunmaya çalışıyor.

Maruz kaldıkları saldırılarda hareket organlarını yitiren ve bu nedenle çalışamayan yaralı sivillere İHH tarafından Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde gıda dağıtımı yapıldı.

Savaş mağduru sivillerin her zaman yanında olmayı sürdürdüklerini belirten İHH Suriye Çalışmaları Medya Sorumlusu Selim Tosun, "Suriye’deki saldırılarda ağır yaralanan siviller Hatay’ın Reyhanlı ilçesine sığındı. Ailelerdeki yetişkin bireyler saldırılarda hareket organlarını veya fonksiyonlarını kaybettikleri için çalışamıyorlar. Bizde ailelere destek olmak amacıyla gıda kolisi, sebze ve temiz içme suyu yardımı yaptık. Bu dağıtımımızdan 308 yaralı sivil faydalandı" diye konuştu.

Yaralıları sağlık çalışmaları konusunda da desteklediklerini bildiren Tosun, "Sağlık çalışmalarımız kapsamında düzenli olarak muayenelere devam ediyoruz. İhtiyaç durumuna göre yaralılar için ilaç gibi sağlık malzemelerini de temin ediyoruz" dedi.

Tosun, savaş mağdurlarına destek olmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Yorumlar