Sansasyonel bombalı eylem hazırlığındaki terörist yakalandı

Türkiye'nin büyükşehirlerinde sansasyonel bombalı eylem hazırlığında olduğu belirlenen terörist yakalandı.

Google Haberlere Abone ol

Emniyet güçleri tarafından Adana'da düzenlenen operasyonda, büyü şehirlerde sansasyonel bombalı eylem hazırlığında olduğu tespit edilen PKK'lı bir terörist yakalandı. 

Konuyla ilgili İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklama şöyle denildi: 

Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Başkanlığı koordinesinde;

PKK/KCK-PYD/YPG silahlı terör örgütünün eylem ve faaliyetlerinin tespit ve deşifre edilmesine yönelik olarak yapılan çalışmalar kapsamında;

Bugün Sarıçam ilçesi Çatalan Yolu Karaömerli Mahallesi sınırları içerisindeki bölgede şüpheli bir erkek şahsın patlayıcı olduğu değerlendirilen malzemeyle eylem yapma hazırlığı icerisinde olduğu bilgisi alınması üzerine Adana İstihbarat ve Terörle Mücadele (TEM) Şube Müdürlükleri ekiplerince operasyon başlatıldı.

Gerçekleştirilen operasyonda 2 kişinin içinde bulunduğu şüpheli bir araç durduruldu. Durdurulan aracın arka tarafında siyah bir çanta bulunması üzerine olay yerine hemen uzman ekip çağırıldı.

Uzman ekiplerce yapılan çalışma neticesinde çanta içerisinde 20 kg patlayıcı madde (TNT) yakalandı.

Ayrıca, araç şöförünün sorgulamada, teröristi otostop yaparken araca aldığını beyan etmesi üzerine,teröristin araca bindiği yerde çalışma başlatıldı. Bomba arama köpekleriyle yapılan çalışmada yol kenarında toprağa gömülü vaziyette yaklaşık 17 kg patlayıcı madde (TNT) daha bulundu. Böylelikle yakalanan terörist ile birlikte toplam 37 kg TNT ele geçirildi.

Bombalı eylem hazırlığındaki B.K adlı teröristin, PKK- YPG’nin metropol illerinde bombalı eylem yapan özel kuvvetler biriminde faaliyet gösterdiği belirlendi.

Örgüt mensubunun tuttuğu evde yapılan aramada bol miktarda döviz, altın ve sahte kimlik ele geçirildi.

SKANDAL SÖZLER: ERDOĞAN'A BEDEL ÖDETMELİYİZ

 

Yorumlar