Sancaktepe Belediye Başkanı kim, Şeyma Döğücü kimdir, nerelidir?

Sancaktepe Belediye Başkanı kim sorusu Türkiye'nin aylardır İBB'li Halk Ekmek tarafından imza atılan rezalete karşın ilçe belediyelerinin harekete geçmesiyle birlikte gündem olmaya başladı. Çünkü, Sancaktepe Belediyesi, İBB'ye ders verircesine bir ekmek dağıtımı yapmaya başladı.

Google Haberlere Abone ol
Sancaktepe Belediye Başkanı kim?

Sancaktepe Belediye Başkanı kim, Şeyma Döğücü kimdir, nerelidir, kaç yaşında soruları bu aralar merakla soruluyor. Çünkü, Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Halk Ekmek Fabrikalarını etkili şekilde kullanamaması, halka ekmek dağıtımında pasif kalması ya da bilinçli bir şekilde vatandaşları kuyruklarda bekleterek algı operasyonlarına alet olması sonrasında harekete geçen AK Partili belediye başkanlarından biri oldu. 

Şeyma Söğüncü, Sancaktepe'de başlattığı ekmek üretimiyle Halk Ekmek'ten daha ucuza ekmek üreterek ilçe genelindeki vatandaşlara dağıtmaya başladı. Hem de hiçbir şekilde ekmek kuyruklarına da neden olmadan. 

Peki, bu üstün başarıyı gösteren Sancaktepe Belediye Başkanı kim? Şeyma Döğücü kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır?

Şeyma Döğücü, 1965 yılında Çorum’da doğdu. Çorum İmam Hatip Lisesi’ni bitirdikten sonra 1987 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu.

Mazlum-Der, Hukukçular Derneği, Hukukçu Hanımlar Derneği, IHH İnsani Yardım Vakfı, Araştırma Kültür Vakfı gibi çeşitli sivil toplum kuruluşlarında yönetim kurulu üyesi olarak görev aldı ve insan hakları alanında gönüllü çalışmalar yaptı.

AK Parti’nin kuruluşuyla birlikte 2002 yılında İstanbul İl Kadın Kolları Kurucu Üyesi olarak siyasete adım attı. İl Kadın Kolları Seçim İşleri Birim Başkanı, Siyasi Hukuki İşler Birim Başkanı, Yerel Yönetimler Birim Başkanı ve Sancaktepe İlçe Kadın Kolları Başkanlığı görevlerini üstlendi.

2009 yılında yapılan yerel seçimlerde Sancaktepe Belediye Meclis Üyesi seçildi.

2012 yılında yapılan AK Parti İl Kongresi’nde Yönetim Kurulu Üyesi seçilmesinin ardından Halkla İlişkiler Birim Başkanı olarak görev yaptı.
2013-2014 yıllarında Sancaktepe Belediye Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu.

7 Haziran 2015 tarihinde yapılan genel seçimlerde AK Parti İstanbul Birinci Bölge Milletvekili Adayı oldu.

2015 Aralık ayında AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı olarak göreve getirildi. 24 Haziran 2018 tarihinde yapılan genel seçimlerde AK Parti İstanbul Birinci Bölge Milletvekili Adayı oldu.

Evli ve üç çocuk annesi olan Şeyma Döğücü, 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimleri'nde Sancaktepe Belediye Başkanı olarak seçilmiş ve bu görevi yürütmektedir.


 

Yorumlar