Samsat'taki deprem

- AFAD ekipleri, depremde yıkılan ve küçükbaş hayvanların mahsur kaldığı binadaki çalışmaları tamamladı - İş makineleriyle yaklaşık 5 saat devam eden çalışmalarda 20 hayvan kurtarılırken, 108 koyun ise telef oldu

Google Haberlere Abone ol
Samsat'taki deprem

ADIYAMAN (AA) - Adıyaman'ın Samsat ilçesinde meydana gelen 5,1 büyüklüğündeki depremde yıkılan ve küçükbaş hayvanların altında mahsur kaldığı binadaki çalışmaları tamamlandı.

AFAD ekipleri, Yavuzselim Mahallesi'nde kısmen yıkılan iki katlı binanın altındaki bölümde mahsur kalan küçükbaş hayvanların çıkarılması için çalışma başlattı. İş makineleriyle yaklaşık 5 saat devam eden çalışmalarda 20 hayvan kurtarılırken, 108 koyunun ise telef olduğu belirtildi.

Çalışmaları tamamlayan ekipler, binanın enkazını kaldırdıktan sonra alandan ayrıldı.

Öte yandan AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Perihan Gümüş ve bazı vatandaşlar, evi yıkılan ve hayvanları telef olan Berk ailesini ziyaret ederek, geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Gümüş, sohbet ettiği 60 yaşındaki Hacı Berk'e, devletin her zaman olduğu gibi mağduriyetleri gidereceğini ifade ederek, ailenin metanetli olmasını istedi.

Hacı Berk, AA muhabirine, deprem sırasında tavanın çöktüğünü ve büyük korku yaşadıklarını dile getirerek, olayda başından yaralandığını söyledi.

Tek geçim kaynakları hayvanlarının telef olmasından duyduğu üzüntüyü ifade eden Berk, "Ne olduğunu anlayamadık, çocukların 'baba deprem oluyor' dediğini duydum. Ev üzerimize yıkılmıştı, ben zorla kendimi dışarı attım. Çocukları ise komşular kurtarmış. Canımızı kurtardık çok şükür ama hayvanlarımız gitti. Ekipler uzun süre çalıştı ve 20 hayvanı kurtarabildiler. Ne yapacağımızı bilemiyoruz. Çok üzgünüz." şeklinde konuştu.

AFAD ve itfaiye ekipleri, depremde hasar gören binalarda çalışmalarını sürdürürken. Türk Kızılayı ve bazı dernekler ise depremzedelere yardım ulaştırmaya çalışıyor.
Yorumlar

selmayıldız ak partisininkadınkollarındayım kızımiş arıyor radroleji teknikeri