Şampiyonun vize macerası

- Son anda vize alarak gittiği İngiltere'de dünya şampiyonu olan para-tekvandocu Mehmet Serkan Serpici: "Konsolosluktan aradılar vizeniz iptal oldu dediler. Federasyonun büyük çabasıyla problem ancak son gün çözülebildi" - "Senenin başından beri hazırlanıyordum. Eğer İngiltere'ye gidemeseydim çok üzülürdüm"

Google Haberlere Abone ol

ANKARA (AA) - MUSA SAMUR - Son anda vize alarak gittiği İngiltere'de dünya şampiyonu olan para-tekvandocu Mehmet Serkan Serpici, "Eğer İngiltere'ye gidemeseydim çok üzülürdüm." dedi.

İngiltere'nin başkenti Londra’da düzenlenen 7. Dünya Para-Tekvando Şampiyonası'nda Türkiye, 4 altın, 3 gümüş ve 3 bronz madalyayla başarılı bir performans ortaya koyarken, Mehmet Serkan Serpici de K42-75 kiloda altın madalya kazanmayı başardı.

Daha önce 2 kez Avrupa üçüncülüğü elde eden Mehmet, kariyerinin en büyük başarısına vizesinde yaşanan problemin son anda çözülmesi sonucunda ulaştı.

İngiltere'ye 17 Ekim Salı günü gidecek 35 kişilik milli takım kafilesi, 5 Ekim Perşembe günü vize işlemlerini başlattı. Tüm kafilenin vize işlemleri sorunsuz tamamlanırken, Mehmet'in vize talebi tüm masrafları Türkiye Tekvando Federasyonu tarafından karşılanmasına rağmen maaş bordrosundaki düşük tutar nedeniyle İngiltere'nin Ankara Büyükelçiliği tarafından geri çevrildi.

Gelişmeleri öğrenen federasyon yetkilileri, milli sporcunun moralinin bozulmaması için durumu kendisine söylemedi.

Sorunu çözmek için girişimlere başlayan ve İngiltere’den yetkililere ulaşan federasyon yetkilileri, Ankara Büyükelçiliğine vize sorununun çözülmesi için İngiltere'den talimat verdirmeyi başardı.

17 Ekim sabahı yola çıkacak milli sporcunun vizesi, 16 Ekim’de çıktı ve federasyon görevlileri tarafından İngiltere’nin İstanbul Başkonsolosluğundan teslim alınarak uçuş öncesi sporcuya pasaportu ulaştırıldı.


- "Federasyonumuzun verdiği emeğin karşılığında şampiyon oldum"


Dünya şampiyonu Mehmet Serkan Serpici, vize sorununu çözmek için federasyon yetkililerin verdiği emeğin karşılığında mutlu sona ulaştığını ifade etti.

Federasyon yetkililerinin durumu kendisine bildirmediği için az süre kala vizesinin onaylanmadığını öğrendiğini dile getiren Mehmet, "Moralim ve konsantrasyonum bozulmasın diye bu olay bana yansıtılmadı. Senenin başından beri hazırlanıyordum. Eğer İngiltere'ye gidemeseydim çok üzülürdüm." dedi.

Vize alabilmesi için federasyon yetkililerinin büyük çaba gösterdiğini sonradan öğrendiğini vurgulayan milli sporcu, "Müthiş bir çaba ve emek sonucunda vize işlemlerim gerçekleştirildi. İngiltere'ye gittim ve federasyonumuzun verdiği emeğin karşılığında şampiyon oldum.'" diye konuştu.


- "En büyük destekçim ailem"


Mehmet, organizasyona hazırlanırken en büyük desteği ailesinden gördüğünü söyledi.

Şampiyonaya yoğun antrenman yaparak hazırlandıklarını belirten Mehmet, "Bu süreçte ailem, milli takım hocalarımız ve kendi hocalarımız bizlerle sürekli ilgilendi. Fedarasyon başkanımıza, yetkililerimize ve bizimle ilgilenen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum." diyerek sözlerini tamamladı.

Yorumlar