Salda Gölü'ndeki makineler TOKİ'yi de rahatsız etti, ceza kesildi

TOKİ, Salda Gölü'nde bütün uyarılara rağmen istenmeyen görüntülere neden olan şirket hakkında inceleme başlatarak ceza kesti.

Google Haberlere Abone ol

Salda Gölü çevresindeki düzenlemeyle ilgili ortaya çıkan görüntüler tepki çekti. TOKİ, düzenleme yapan şirkete ceza kesti.

Salda Gölü'nde görüntülenen iş makinelerinin tepki toplaması üzerine TOKİ'den açıklama geldi. 

Açıklamada, ortaya çıkan görüntülerin rahatsız edici olduğu kabul edilerek, "Yüklenici firmaya makinallı araçların inşaat alanına kesinlikle sokulmaması talimatı verilmesine rağmen bu konuda yeterli hassasiyet göstermemiştir. Yüklenici firmaya kusurlu davranışları nedeniyle gerekli maddi ve sözleşmesindeki diğer ceza hükümleri işletilmiştir." denildi. 

TOKİ'NİN SALDA GÖLÜ AÇIKLAMASI

İşte TOKİ'den gelen açıklamanın tam metni: "Salda Gölü ile ilgili olarak sosyal medya platformu Twitter üzerinden paylaşımlar yapılmaktadır. Paylaşımlarda yer alan görüntüler, yüklenici firmanın şantiye alanı ve otopark bölümünde arazi düzenleme görüntüleri olup, koruma amaçlı oluşturulan yaklaşım mesafesinin dışında küçük bir alandır.

Bu görüntüler, kamuoyu gibi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı olarak bizleri de oldukça rahatsız etmiştir.

Yüklenici firmaya makinallı araçların inşaat alanına kesinlikle sokulmaması talimatı verilmesine rağmen bu konuda yeterli hassasiyet göstermemiştir.

Yüklenici firmaya kusurlu davranışları nedeniyle gerekli maddi ve sözleşmesindeki diğer ceza hükümleri işletilmiştir.

Ayrıca, müşavir firma ve sorumlu personeller ile ilgili soruşturma başlatılmış olup, sorumlu olan personeller görevlerinden uzaklaştırılmıştır.

Bu tür görüntülerin bir daha kesinlikle yaşanmayacağını, çalışmalarımızı çevre hassasiyetini ve kamuoyu duyarlılığını gözetecek şekilde yürüteceğimizi saygıyla bildiririz." ifadelerine yer verildi.

Yorumlar