Sağlık Bakanlığı 8 bin 845 personel alıyor

Sağlık Bakanlığı bünyesinde çalıştırılmak üzere ihtiyaç kapsamında 8 bin 845 personel alımı yapılacak. ÖSYM tarafından yapılacak alım için en önemli şartlardan biri KPSS puanı.

Google Haberlere Abone ol

Sağlık Bakanlığı'na bağlı kurumlarda çalıştırılmak üzere KPSS puanıyla ataması yapılacak 8 bin 845 sözleşmeli sağlık personeli için Resmi Gazete'de ilan yayımlandı. İlan ile Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatı hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sonucuna göre ÖSYM tarafından personel alımı yapılacak. Buna göre, ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeylerinde toplam 8 bin 845 sözleşmeli sağlık personelin ataması yapılacak.

KPSS ŞARTI

Taşra teşkilatı birimlerinden çalışacak 8 bin 845 sözleşmeli sağlık personeli pozisyonlarının bulunduğu KPSS-2019/7 Tercih Kılavuzu ÖSYM'nin internet sitesi üzerinden yayınlanacak.Ortaöğretim, lisans ve ön lisans mezunlarının tercih işlemlerine başvurabileceği ilana lisans düzeyindeki pozisyonlar için 2018-KPSS Lisans, ön lisans ve ortaöğretim düzeyindeki pozisyonlar için 2018-KPSS Ortaöğretim ve 2018-KPSS Ön Lisans sınav sonuçları kullanılacak.

BAŞVURU TARİHLERİ AÇIKLANDI

Sağlık Bakanlığı'nın sağlık personeli, hemşire, teknisyen gibi bir çok branşta yapacağı alımlar 13-19 Aralık 2019 tarihleri arasında yapılacak. Alımlara başvurmak isteyen adaylar ÖSYM'nin internet sitesi üzerinden T.C. Kimlik Numarası ve şifrelerini girerek başvuru yapabilecek. ÖSYM'ye veya Sağlık Bakanlığına posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacak.

Devlet Personel Başkanlığı'nın duyurularına istinaden daha önce müracaat etmiş ve bilgileri alınmış adayların tekrar başvuru yapmaları gerekmeyecek.

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

Sözleşmeli pozisyonları tercih eden adayların, 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası ile aynı Kanunun 48 inci maddesindeki şartları taşımaları gerekmektedir.

657 sayılı Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası ile 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 45/A maddesi kapsamında istihdam edilecek sözleşmeli pozisyonlara, 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 28 inci maddesi gereğince mavi kart sahibi olup mavi kartlılar kütüğüne kayıtlı adaylar ve yabancı uyruklu adaylar tercihte bulunamayacaktır.

Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan emekli aylığı alanlar ile 65 yaşını doldurmuş olanlar göreve başlatılmayacaktır.

Durumu “Başvuru Genel ve Özel Şartlarına” uygun olmayan adaylar ile yerleştirildiği sözleşmeli pozisyonun niteliklerini taşımayan, aranan nitelik ve şartları taşıdığı halde istenen belgeleri süresi içerisinde teslim etmeyen adaylar, göreve başlatılmayacaktır.

Yorumlar