Sağlık Bakanı Demircan'ın oy kullandığı sandıktan "Erdoğan" çıktı

- Sağlık Bakanı Ahmet Demircan'ın oy kullandığı sandıktan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a 160, AK Parti'ye 141, CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'ye 108, CHP'ye de 93 oy çıktı

Google Haberlere Abone ol
Sağlık Bakanı Demircan'ın oy kullandığı sandıktan "Erdoğan" çıktı

SAMSUN (AA) - Sağlık Bakanı Ahmet Demircan'ın oy kullandığı sandıktan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a 160, AK Parti'ye 141, CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'ye 108, CHP'ye de 93 oy çıktı.

Bakan Demircan'ın oy kullandığı İlkadım ilçesi İlyasköy Mahallesi'ndeki Şehit Cengiz Topel İlkokulu'ndaki 2343 numaralı sandıktan en fazla oy AK Parti'ye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çıktı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 160, CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'ye 108, İYİ Partinin cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener'e 27, Saadet Partisinin cumhurbaşkanı adayı Temel Karamollaoğlu'na 4 oyun çıktığı sandıktan, HDP'nin cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş ve Vatan Partisinin cumhurbaşkanı adayı Doğu Perinçek'e oy çıkmadı.

Seçmenlerin milletvekili seçimi için kullandıkları oyların ise 141'ini AK Parti, 93'ünü CHP, 23'ünü MHP, 33'ünü İYİ Parti, 3'ünü Saadet Partisi, 4'ünü HDP, 1'ini Vatan Partisi, 4'ünü Cumhur İttifakı, birini de Millet İttifakı aldı.

Cumhurbaşkanlığı seçiminde 12, milletvekili seçiminde ise 7 oy geçersiz sayıldı.


Yorumlar