"Saç ekiminde başarısız sonucun telafisi yok"

- Özel ENTO KBB Cerrahi Merkezi Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Tuna: - "Sonucu başarısız olan bir saç ekimi operasyonu, kişiye ömür boyu doğal olmayan bir görünüm ve pişmanlıktan başka şey kazandırmaz" - "Piyasa fiyatının çok altında fiyat veren yerlere işlem yaptırmayın. Bir ürün ya da hizmet alırken fiyatın azalmasının ancak kaliteden ödün vererek gerçekleşebileceğini unutmayın"

Google Haberlere Abone ol
"Saç ekiminde başarısız sonucun telafisi yok"

İSTANBUL (AA) - Özel ENTO KBB Cerrahi Merkezi Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Murat Tuna, "Sonucu başarısız olan bir saç ekimi operasyonu, kişiye ömür boyu doğal olmayan bir görünüm ve pişmanlıktan başka şey kazandırmaz" ifadesini kullandı.

Saç ekimiyle ilgili yazılı açıklama yapan Tuna, erkeklerin en tercih ettiği estetik uygulamalardan olan saç ekimi operasyonunun Türkiye'de birçok merkezde yapıldığını belirterek, bu merkezlerin bir kısmının yasal zorunlulukları yerine getirmediğini, saç ekimi düşünen hastaların öncesinde iyi araştırarak kurumsal yerleri tercih etmeleri gerektiğini vurguladı.

"Sonucu başarısız olan bir saç ekimi operasyonu, kişiye ömür boyu doğal olmayan bir görünüm ve pişmanlıktan başka şey kazandırmaz" diyen Tuna, saç ekiminin nerede yaptırılırsa yaptırılsın estetik plastik cerrah yönetiminde bir ekip olmasının ve işlemin ameliyathanede yapılmasının büyük önem taşıdığına dikkati çekti.

Tuna, ameliyathane ortamı steril olduğuna işaret ederek, güzellik merkezi veya kliniklerin hastanelerle anlaşma yaparak ameliyatları steril ortamda yaptıklarını iddia etseler de çoğu merkezin hastane içinde steril olmayan bir odada işlem gerçekleştirdiğini öne sürdü. Hastane içinde bir odanın, ameliyathanenin yerini tutmayacağını dile getiren Tuna, şunları kaydetti:

"Saç ekimi operasyonunda 6 bin - 7 bin veya üstü greft, yani kök ekilmesi mümkün değildir. Size bu şekilde söylendiğinde greft mi yoksa saç teli mi diye mutlaka sorun. Eğer cevap greftse orayı tercih etmeyin. Bu rakamlardaki greft sayısı ekildiği takdirde ense bölgenizde seyrelme görülür ve kötü bir sonuç ortaya çıkar.

Mümkünse birden fazla firmadan görüş alın. Bu sizin alternatifleri kıyaslamanızı sağlayacak ve en iyisini seçmenize yarayacaktır. Mümkün olduğunca çok fotoğraf görmek isteyin. Size fotomontajlı değil gerçek hasta resimleri gösterdiklerinden emin olun. Size ekim sonrası nasıl görüneceğinizi bilgisayar programı ile sunanlara inanmayın. Bu gerçekçi değildir. Piyasa fiyatının çok altında fiyat veren yerlere işlem yaptırmayın. Bir ürün ya da hizmet alırken fiyatın azalmasının ancak kaliteden ödün vererek gerçekleşebileceğini unutmayın."

Yorumlar