Sabancı Vakfı'ndan 127 projeye 16 milyon lira destek

- Sabancı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Sabancı: - "Hibe Programları kapsamında 10 yılda 137 projeye 16 milyon TL hibe desteği verdik. Hibe programlarımızla Türkiye'nin her bölgesinde yüz binlerce insanın hayatına dokunduk"

Google Haberlere Abone ol
Sabancı Vakfı'ndan 127 projeye 16 milyon lira destek

İSTANBUL (AA) - Sabancı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı, Hibe Programları kapsamında 10 yılda 137 projeye 16 milyon TL hibe desteği verdiklerini belirterek, "Hibe programlarımızla Türkiye'nin her bölgesinde yüz binlerce insanın hayatına dokunduk." ifadesini kullandı.

Vakıftan yapılan açıklamaya göre, Sabancı Vakfı, Hibe Programları kapsamında destek verdiği sivil toplum kuruluşlarını "Ekim Zamanı Deneyim Paylaşım" toplantısında bir araya getirdi. Etkinlikte konuşan Sabancı, 10 yıldır Hibe Programlarını yürüttüklerini kaydederek, vakfın kuruluşundan bugüne yaptığı faaliyetlerden bahsetti.

Ülkeye çok sayıda kalıcı kazandırdıklarını, eğitim, kültür-sanat ve spor alanlarında başarılı bireyleri desteklediklerini aktaran Sabancı, toplumsal meselelerin çözümüne destek olmayı da görev edindiklerini bildirdi.

Sabancı, kadınlar, gençler ve engellilerin karşılaştıkları sorunların çözümü için çalışan STK'ları ve fark yaratan kişileri desteklemeye başladıklarını belirterek, "Geçtiğimiz yıl bir strateji çalışması yaparak deneyimleri ve değişen toplumsal ihtiyaçlar doğrultusunda yeni yol haritasını benimsedik. Önümüzdeki dönem için yarattığımız etkiyi daha da güçlendirmek amacıyla kalıcı etki yaratma anlayışını benimsedik. Hibe Programlarımızın faaliyetlerimiz içindeki payını artırdık. Yıllık bütçesini 2 milyon TL'ye çıkardık. Hibe Programları kapsamında 10 yılda 137 projeye 16 milyon TL hibe desteği verdik. Hibe programlarımızla Türkiye'nin her bölgesinde yüz binlerce insanın hayatına dokunduk" değerlendirmesinde bulundu.

Yorumlar