Sabancı Üniversitesi Öğretim Üyesi Senem Aydın Düzgit İstanbul Politikalar Merkezi Üyeliği’ne seçildi.

Sabancı Üniversitesi Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi (SSBF) Öğretim Üyesi ve İstanbul Politikalar Merkezi (İPM) Araştırma ve Akademik İşler Koordinatörü Senem Aydın Düzgit, Young Academy of Europe (YAE) üyeliğine seçildi.

Google Haberlere Abone ol

Sabancı Üniversitesi Öğretim Üyesi Senem Aydın Düzgit İstanbul Politikalar Merkezi Üyeliği’ne seçildi.

Sabancı Üniversitesi Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi (SSBF) Öğretim Üyesi ve İstanbul Politikalar Merkezi (İPM) Araştırma ve Akademik İşler Koordinatörü Senem Aydın Düzgit, Young Academy of Europe (YAE) üyeliğine seçildi.

Bilim Akademisi tarafından adaylığı desteklenen Senem Aydın Düzgit’in üyeliğine seçildiği YAE, Avrupa çapındaki üstün başarılı genç bilim insanlarını bünyesinde bulunduran bir inisiyatif. Avrupa genelinde bilim politikalarının şekillenmesine katkı veren bir kuruluş olan YAE, üyeleri arasında bilim politikalarının koordinasyonunu ve bilimsel işbirliklerini geliştirmeyi hedefliyor. YAE üyeleri, ulusal Bilim Akademilerinin aday gösterdiği kişiler arasından YAE seçim komitesi ve yönetim kurulu tarafından oybirliğiyle seçiliyor.

Sabancı Üniversitesi İstanbul Politikalar Merkezi Hakkında

İstanbul Politikalar Merkez (İPM) demokratikleşmeden iklim değişikliğine, transatlantik ilişkilerden çatışma analizi ve çözümüne kadar, önemli siyasal ve sosyal konularda uzmanlığa sahip, çalışmalarını küresel düzeyde sürdüren bir politika araştırma kuruluşudur. İPM araştırma çalışmalarını altı ana başlık altında yürütüyor:

İPM-Sabancı Üniversitesi-Stiftung Mercator Girişimi

İklim Değişikliği

Demokratikleşme ve Kurumsal Reform

SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi

Kentleşme ve Yerel Yönetişim

Çatışma Çözümü ve Arabuluculuk

2001 yılından bu yana İPM, karar alıcılara, kanaat önderlerine ve paydaşlara uzmanlık alanına giren konularda tarafsız analiz ve yenilikçi politika önerilerinde bulunmaktadır.

http://ipc.sabanciuniv.edu 

Yorumlar