Rıza Kayaalp'in gözü olimpiyat altınında

- Milli güreşçi Rıza Kayaalp: "Ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek için Rio'dayız. Bundan önceki şampiyonalarda olduğu gibi burada da hedefim altın madalya kazanmak" - "Kendimi altın madalya kazandığım son dünya şampiyonasından daha iyi hissediyorum"

Google Haberlere Abone ol
Rıza Kayaalp'in gözü olimpiyat altınında


RIO DE JANEIRO (AA) - KEMAL ÇOLAK - Milli güreşçi Rıza Kayaalp, 2016 Rio Olimpiyatları'nda altın madalya kazanmayı çok istediğini söyledi.

Grekoromen stil 130 kiloda mindere çıkacak Rıza Kayaalp, olimpiyat oyunlarının düzenlendiği Rio de Janeiro kentinde AA muhabirine açıklamalarda bulundu.

Rio'ya olimpiyat şampiyonluğu için geldiğini belirten 26 yaşındaki sporcu, şunları kaydetti:

"Ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek için buradayız. Bundan önceki şampiyonalarda olduğu gibi burada da hedefim altın madalya kazanmak. Son dünya ve Avrupa şampiyonu olarak buraya geldim. Buradaki rakiplerime karşı son maçlarımı kazandım. Yapmam gereken, burada da aynısını tekrarlamak. İnşallah zirveye çıkarım."

Rıza Kayaalp, kendisine çok güvendiğini vurgulayarak, "İyi bir hazırlık dönemi geçirdim. Kendimi altın madalya kazandığım son dünya şampiyonasından daha iyi hissediyorum. İnşallah burada gururla ülkemi temsil edip, bayrağımızı göndere çektirmek istiyorum." şeklinde konuştu.


- "Olimpiyatların telafisi yok"


Olimpiyat oyunlarının telafisinin bulunmadığını dile getiren milli güreşçi, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bir Avrupa ya da dünya şampiyonasının bir sonraki sene telafisi olabiliyor ama olimpiyatların telafisi yok. Dört yıl beklemek gerekiyor. O dört yıl içinde de sakatlanır mısın, yaşlanır mısın, formun mu düşer, o kadar çok şey olabilir ki insan hayatında hiçbir şey belli değil. Telafisi olmadığı için farklı bir organizasyon. Bu tecrübeyi burada üçüncü kez yaşayacağım. Birinden madalyayla döndüm. İnşallah burada da altın madalya özlemimi gideririm."

Rıza Kayaalp, müsabakalarda elinden gelenin en iyisini yapacağını aktararak, "Ülkemiz için buradayız. Altın madalya benim olsun da ne para ne de başka bir şey kazanmak istiyorum. Halkımız dualarını eksik etmesin, bize destek olsunlar." ifadelerini kullandı.

Yorumlar