Rıdvan Dilmen yeni Lig sistemini anlattı

Eski usta futbolcu Rıdva Dilmen, Süper Lg modelinin değiştiğini söyledi ve yeni sistemle ilgili ayrıntılı bilgi verdi. Dilmen, koronavirüs sebebi ile kalan sekiz haftanın nasıl oynanacağını da anlattı. İşte detaylar

Google Haberlere Abone ol

Eski usta futbolcu Rıdvan Dilmen, NTV kanalında katıldığı canlı yayında koronavirüsten etkilenen futbolla ilgili bilgiler verdi. Dilmen, Süper Ligde kalan sekiz haftanın nasıl oynanacağı hakkında önemli açıklamalar yaptı.

Rıdvan Dilmen, TFF başkanı Nihat Özdemir ile konuştuğunu ve edindiği bilgilere göre kalan haftalarda sadece bir kez hafta içi maç oynanacağı aynı zamanda stadyumlara gazetecilerin alınmayacağını açıkladı. 

İşte Rıdvan Dilmen'in konuşmasından satır başları:

"Olağanüstü bir durumla karşılaştık. Dünya çok farklı noktada. Bana göre fıtratımız değişecek. Bilimin ne kadar önemli olduğunu gördük. Son sözü söyleyecek tabii ki, Allah'tır. Polisleri, hemşireleri, doktorların ne kadar önemli olduğunu gördük"

"Hollanda'da alınan karardan sonra Ajax'ın durumuna AZ Alkmaar itiraz etmiş. Son kararı UEFA verecek. Trabzonspor ile eşit puanda olan Başakşehir gibi. Hayır denirse o model ortadan kalkar. sayın başkan ile görüştüm. Ömer hoca var Bilim Kurulunda'da federasyonda sorumlu, rapor hazırlamış ve kulüplere vereceklermiş"

"Testler olacak, antrenman tesislerinde kontroller olacak. Kurallar var. Belki statta hiç gazeteci alınmayacak. Sağlık kurulu ile istişare edilecek, 12 Haziran hedef tarih"

"Toplam 7 hafta oynanacak. Geride kalan 8 haftanın bir tanesi hafta içinde oynatmak modeliyle. Şu an teorik olarak bu model düşünülüyor. 12 Haziran ile 26 Temmuz arası toplam 7 haftada bitecek. Futbol önemli, sosyal hayatın devam etmesini hepimiz istiyoruz. "

"Özür bekliyorum"

"Vaka sayısı 1'den 4-5'e çıkınca devlet karar aldı. Bir maç oynandı ve bitti. Şimdi vaka sayısı 100 bin küsür. Biz hemen önlem alan ve örnek gösterilen bir ülkeyiz. Beddua ettiler bana, ona..Şimdi ne olacak özür bekliyorum ben. Benim gibi birkaç arkadaşım daha özür bekliyor"

"1 vaka varken oynamayalım dediler, 104 bin vaka varken oynamak istiyorlar"

"Kulüplerimiz batmış durumda maçları oynamalarının nedeni bu. Yayıncı kuruluş da eleştirim var, bırakın haftada iki gün oynasınlar. Bu ligde başarılı olacak takımlar, kadrosu geniş takımlar olacak. Sakatlık riski de var ama amaç sezonu bitirmek. Sosyal hayatın devam etmesine bakar devlet ama kulüpler öyle bakmadı. 1 vaka varken oynamayalım dediler, 104 bin vaka varken oynamak istiyorlar"

Yorumlar