Rıdvan Dilmen neden ayrıldı? Neden yorum yapmıyor artık yok mu?

Spor dünyası için televizyon ekranlarının vazgeçilmezleri arasında yer alan Rıdvan Dilmen yorumculuğa veda etti.

Google Haberlere Abone ol

Türk futbolunun efsaneleri arasında yer alan Rıdvan Dilmen, yeşil sahalarda uzun yıllara damgasını vurduktan sonra televizyon dünyasında da yorumculuk alanında uzun bir döneme damgasını vurmuştu; Dilmen yorumculuk serüvenini de bitirdiğini açıkladı. Uzun yıllardır NTV'deki "Yüzde Yüz Futbol" programında yorumculuk yapan Rıdvan Dilmen, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla yorumculuğu bıraktığını duyurdu. Peki, Rıdvan Dilmen neden ayrıldı, neden yorum yapmıyor, artık yok mu?

Rıdvan Dilmen, kendisine iftira atıldığını belirterek, futbol dünyasından uzaklaşmaya karar verdiğini duyurdu. Öte yandan Rıdvan Dilmen, kendisine yönelik suçlamalara belgelerle cevap vereceğini belirtti.

Rıdvan Dilmen neden ayrıldığı ve yorumculuğu neden bıraktığı konusunda şu açıklamayı yaptı: 

43 yıl önce lisanslı bir futbolcu olarak girdiğim Türk futbol ailesine, onurumla, şerefimle, namusumla hizmet ettiğim milli futbolcu - teknik direktör - futbol yorumcusu olarak yürüttüğüm süreci bugün itibariyle sonlandırıyorum. Vicdanen çok rahatım. Hiçbir şahıs, camia ve kurumla ilgili asla saygısızlığım olmadı.

Ancak son dönemde organize bir şekilde hedef gösterilerek bana ve aileme yaşatılan üzüntüyü, iftiraları başkaları gibi kabul etmem mümkün değildir! Şimdiye kadar olduğu gibi; rahmetli babamın ve annemin bana bıraktığı en anlamlı miras olan DİLMEN soyadını Rabbim izin verdiği sürece onurumla taşımaya devam edeceğim.

Doğuş Gurubu Sayın Başkanı Ferit Şahenk Bey'e ve NTV ailesine teşekkür ederim. Tüm izleyicilerimize minnettarım. Yakın bir zamanda, bana ve aileme yapılan iftira dolu bu kampanyanın aktörlerini, asıl amaçlarının halkı kin ve nefretle kutuplaştırmak olduğunu, tetikçilerini ve azmettiricilerini bilgi ve belgelerle tek tek ifşa edeceğimden kimsenin şüphesi olmasın.

Rıdvan Dilmen neden ayrıldı? Neden yorum yapmıyor artık yok mu?

Rıdvan Dilmen ile Ahmet Çakar arasında uzun süredir tartışmalar sürüyordu. Rıdvan Dilmen bir süre önce futbol yorumcuları Ahmet Çakar ve İbrahim Seten'i savcılığa şikayet etmişti. 

Twitter hesabı üzerinden açıklama yapan Ahmet Çakar, Rıdvan Dilmen'in kendisini şikayet ettiğini ve ifadeye çağrıldığını belirterek, "Rıdvan Dilmen adlı şahsın şikayeti üzerine polis merkezine ifadeye çağırıldık. Güya o şahsa hakaret etmişim. Ama opera daha yeni başlıyor. Brodway deki 'Fantom of the TELEKULAK' adlı operamızın gala gecesine herkes davetlidir" demişti. 

Şike kumpası davasında Rıdvan Dilmen'in adı da dinleme tapelerinde geçmiş, ancak Dilmen'e tapeler nedeniyle herhangi bir ceza verilmemişti.

Yorumlar