Reform toplantılarının ikincisi TOBB ile

Hükümetin demokrasi, hukuk ve ekonomi alanında başlattığı reform seferberliğinin ikinci toplantısı TOBB ile yapıldı. İlk toplantı TÜSİAD ile yapılmıştı.

Google Haberlere Abone ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Merkez Bankası başkanını değiştirerek başlattığı değişim hareketi devam ediyor. Ekonomi, hukuk ve demokrasi alanlarında reform seferberliği başlattıklarını belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ilk adım olarak sivil toplum kuruluşlarıyla toplantılar düzenlenmesi ve görüşlerinin alınması talimatını verdi. Bu kapsamda ilgili bakanlar görüşmelere başladı. İlk görüşme TÜSİAD ile yapılırken, ikincisi ise TOBB ile yapılıyor.

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan ile Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, iş dünyası görüşmelerinin ikinci toplantısında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) yönetimiyle bir araya geldi.

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi ile Adalet Bakanı  Gül'ün iş dünyasıyla görüşmelerinin ikincisi, TOBB yönetimiyle Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde gerçekleştirildi.

Toplantıya, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, TCMB Başkanı Naci Ağbal ve TOBB Yönetim Kurulu Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu katıldı.

TOBB Yönetim Kurulu Üyeleri Ali Kopuz, Selçuk Öztürk, Ayhan Zeytinoğlu, Tamer Kıran, Faik Yavuz, Cengiz Günay, Mahmut Özgener, Öztürk Oran, Zeki Kıvanç, Oğuzhan Sadıkoğlu, Davut Çetin, Özer Matlı, Hakan Ülken ve Selim Kandemir de toplantıda hazır bulundu.

Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Adalet Bakanlığı'ndan üst düzey katılımın sağlandığı toplantı, bir süre görüntü alınmasına izin verildikten sonra basına kapalı gerçekleştirildi.

İş dünyası görüşmeleri kapsamında dün Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) yönetimiyle bir araya gelinmişti.

Kaynak: AA

Yorumlar