Rasim Öztekin Seksenlerde neden yok? Fehmi Baba Ayrıldı Mı?

Rasim Öztekin Seksenlerde neden yok veya Fehmi Baba ayrıldı mı soruları dizinin ana karakterlerinden biri olan ismin son günlerde görünmemesi üzerine sıkça sorulur oldu. Bütün mahallelinin derdini bilen, onlara çözüm üreten, dertleriyle dertlenen, sevinçleriyle sevinen bir karakter.

Google Haberlere Abone ol

Rasim Öztekin Seksenlerde neden yok acaba diziden ayrıldı mı ya da Seksenler Fehmi neden yok, diziden ayrıldı mı, ayrıldıysa neden ayrıldı soruları son günlerde tonton aile babasının ortadan bir anda kaybolmasıyla sıklıkla sorulur oldu. Peki, Fehmi Baba neden dizide yok, ayrıldı mı? Cumhuriyet tarihinin önemli bir dönemine tanıklık edenlerin şimdi iyisiyle kötüsüyle özlemle andığı günleri ekrana taşıyan nostalji dizisi Seksenler Fehmi karakterini canlandıran oyuncu nerelidir, kaç yaşında, kimdir? 

Dizinin ana karakterlerinden biri olan Fehmi veya nam-ı diğer Fehmi Baba, iyi ve örnek bir aile babası olduğu kadar aynı zamanda mahallelinin de babasıdır. Tonton ve babacan tavırlarıyla ailesine olduğu kadar mahalleliye de sahip çıkan bir karakterdir. Mahallenin her türlü derdiyle dertlenen, sevinciyle sevinen, iyi ve kötü günlerinde yanında olan bir kişiliktir. Hatta mahalle sorunlarıyla bu kadar yakından ilgili olduğu için bir dönem muhtarlık da yapmıştır. 

Eşi Rukiye hanımla bütün mahallelinin gelip derdini anlattığı, komşularının sık sık kapılarını çaldığı ailenin babasıdır Fehmi baba. 

Seksenler Fehmi neden yok? Rasim Öztekin ayrıldı mı?

Seksenler Fehmi karakterini canlandıran oyuncu Rasim Öztekin'dir.

Peki Rasim Öztekin kaç yaşındadır, aslen nerelidir, kimdir?

Rasim Öztekin İstanbul doğumludur.

60 yaşındadır.

Asıl mesleği oyunculuktur.

İşte Rasim Öztekin'in biyografisi: 

Seksenler Fehmi neden yok? Rasim Öztekin ayrıldı mı?

Rasim Öztekin 14 Ocak 1959 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi.

Oyuncu Pelin Öztekin'in babasıdır.

İstanbul'daki Galatasaray Lisesi'nin ardından İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu’ndan mezun olan sanatçı, sahne yaşamında ilk deneyimlerini İstanbul Akademik Sanatçılar Topluluğu, ve Kadıköy Halk Eğitim ve Nöbetçi Tiyatro’ da amatör çalışmalarla edindi.

Ferhan Şensoy'un Ortaoyuncular topluluğunda profesyonel tiyatro sanatçılığına başladı. 2016 yılında Hasan Efendi'nin kavuğu, Ferhan Şensoy tarafından kendisine devredildi.

1992 - 1995 yılları arasında televizyonlarda şov programları yaptı.

1994 yılında Gani Müjde ve Yılmaz Erdoğan’ın yazdığı “2071’ de Türkiye” adlı müzikali sahneye koyup oynadı.

Tiyatronun yanı sıra, sinema ve dizi filmlerde de rol alan Öztekin, TRT'ye program metin yazarlığı ve bir dönem Akşam gazetesinde köşe yazarlığı yaptığı gibi, kendi web sayfasında çeşitli konularda yazılar yazmaktadır. 

SEKSENLER FEHMİ NEDEN YOK?

İşte Seksenler Fehmi neden yok sorusunun cevabı: Seksenler Fehmi karakteri dizinin senaryosuna göre geçici bir süreliğine Ayvalık'a kafa dinlemeye gitmiştir. Bu durum, Rasim Öztekin'in diziden geçici bir süreliğine ayrı kaldığı anlamına geliyor. Fehmi'nin tatilden döneceği günü seyirciler merakla bekliyor.

Fehmi'nin olmadığı ilk bölüm:

Senaryoya göre Fehmi, Ayvalık'taki yazlığa su basması üzerine bakım yapmaya gitmiştir.

Yorumlar