Rahmi Özkan öldü mü? Rahmi Özkan son dakika gelişme var mı?

Rahmi Özkan'ın öldüğüne dair iddialar gündemdeki yerini korurken en son 8 Haziran günü Müge Anlı'dan bir açıklama gelmişti. Peki, işin aslı nedir, Özkan öld mü?

Google Haberlere Abone ol
Rahmi Özkan öldü mü? Rahmi Özkan son dakika

Rahmi Özkan öldü mü ya da Rahmi Özkan'ın sağlık durumunda bir sorun mu var soruları iki gündür sosyal medya kullanıcıları arasında tartışmalı bir şekilde soruluyor. ATV'de yayınlanan Müge Anlı ile Tatlı Sert programının hukukçu danışmanlarından Avukat Rahmi Özkan öldü şeklinde iddialar internet ortamında aldı başını gitti. Peki, işin aslı nedir, gerçekten de Rahmi Özkan öldü mü? İşte işin aslı:

RAHMİ ÖZKAN ÖLDÜ MÜ?

Müge Anlı ile Tatlı Sert programının başarılı ismi olan Avukat Rahmi Özkan hakkında ortaya atılan gelişmeler, iddia olarak karşımıza çıkmakta. Konu hakkında ilk resmi açıklama da yapımcıdan geldi. Bu konunun tamamen asılsız bir iddia olduğu açıklandı.

Anlı, Rahmi Özkan'ın sağlık sorunları nedeniyle son günlerde programa çıkamadığını açıkladı. Sağlık sorunları devam eden Özkan'ın durumunun nasıl olduğu merak ediliyor.

Rahmi Özkan öldü mü son dakika doğru mu?
Rahmi Özkan öldü mü son dakika doğru mu?

 

Rahmi Özkan daha önce de klimanın çarpması nedeniyle hasta olmuştur. Bu konuda açıklama yapan Müge Anlı, farklı iddiaların ortaya atılmaması gerektiğinin de altını bir kere daha çizmişti.

MÜGE ANLI'DAN AÇIKLAMA GELDİ

Programın yapımcı kuruluşu Mavi Klaket ise Rahmi Özkan'ın ölüm iddiasını kesin bir dille yalanladı.

Şirket yaptığı açıklamada "Uzunca bir süredir sosyal medya ve birtakım medya kuruluşlarında programımızın avukatı sayın Rahmi Özkan'ın öldüğü yönünde paylaşım ve haberler yer almaktadır. Ancak kamuoyunu meşgul etmekte olan söz konusu haber ve paylaşımlar asılsız olup gerçeği yansıtmamaktadır. Konuyla ilgili olarak hem kıymetli izleyicilerimize hem de programımıza yönelik yıpratma çabalarının son bulması adına gerekli hukuki süreçler tarafımızca ivedi şekilde başlatılacaktır. Bu tür mesnetsiz haber ve paylaşımların kimseye bir faydası olmayacağının altını çizer bundan sonraki süreçte yapılacak açıklamalardan ilgili kurum ve kişilerin sorumlu olacağını beyan ederiz. Yeni sezonda görüşmek dileğimizle" ifadelerine yer verdi.

Rahmi Özkan öldü mü son dakika açıklama geldi
Rahmi Özkan öldü mü son dakika açıklama geldi

 

AVUKAT RAHMİ ÖZKAN KİMDİR?

Hüseyin Rahmi Özkan, 1939 yılında Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde dünyaya geldi.

İlkokul ve ortaokul eğitimini doğduğu şehirde tamamladıktan sonra, lise eğitimi için Diyarbakır Ziya Gökalp Lisesi'ne gitti.

1958 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni kazandı ve İstanbul'a geldi.

Fakültedeyken talebe derneklerinde gösterdiği sosyal çalışmalar nedeniyle üniversitelerin üst teşekkülü olan Rahmi Özkan, Milli Türk Talebe Birliği genel kuruluna hukuk fakültesi delegesi olarak iştirak etti, önce Milli Türk Talebe Birliği Genel Kurul Başkanlığı'na, daha sonra da Milli Türk Talebe Birliği İstanbul İcra Konseyi Başkanlığı'na 1961 yılında seçildi ve bu görevini 1963 yılına kadar devam ettirdi.

1963- 1965 arasında askerlik görevini yedek subay olarak yaptı.

1966 yılında hukuk fakültesinde derslerine dönerek 1969 Şubatında mezun olmuştur.

1970 yılında yazıhanesini açarak İstanbul Barosuna kayıtlı serbest avukatlık yapmaya başladı.

Yıllar önce Haluk Bilginer ve Cem Kurtoğlu'nun sunduğu 'Sıcağı Sıcağı'na programına konuk olarak katılan Rahmi Özkan, Serap Ezgü'nün programında danışman olarak görev yaptı.

Müge Anlı'nın televizyonda sunduğu "Tatlı-Sert" isimli bir programının avukatlığını üstleniyor.

Özetlersek; Rahmi Özkan öldü haberleri tamamen asılsızdır. 


 

Yorumlar