Ragbi Federasyonundan Naim Süleymanoğlu'na vefa

- 15'li Ragbi 1. Ligi'nin ismi Türkiye Naim Süleymanoğlu Ragbi 1. Ligi olarak değiştirildi

Google Haberlere Abone ol
Ragbi Federasyonundan Naim Süleymanoğlu'na vefa

ANKARA (AA) - Türkiye Beyzbol, Softbol, Korumalı Futbol ve Ragbi Federasyonu, 2018-2019 sezonu 15'li Ragbi 1. Ligi'nin ismini Türkiye Naim Süleymanoğlu Ragbi 1. Ligi olarak değiştirdi.

Federasyon başkanı Murat Pazan, yaptığı açıklamada, 2017'nin kasım ayında vefat eden efsane halterci Naim Süleymanoğlu'nun Türkiye'nin yetiştirdiği nadide sporculardan olduğunu vurguladı.

Pazan, genç sporcuların Naim Süleymanoğlu'nun azmi, vatan sevgisi ve mücadeleci yönünü örnek alması gerektiğini belirterek, şunları kaydetti:

"Naim Süleymanoğlu, hem dostumuz, hem ağabeyimiz ayrıca yeri doldurulamaz bir sporcudur. Onu sportif anlamda her zaman örnek aldık. 2017 yılında henüz 50 yaşında aramızdan ayrılması bizleri derin üzüntüye soktu. 46 farklı rekorla dünya halter tarihine adını altın harflerle yazdıran dünya ve olimpiyat şampiyonu efsane sporcumuz Naim Süleymanoğlu'nun adını federasyonumuzda bulunan 4 branştan biri olan Ragbi 1. Ligi'ne vermek istedik. Teknik kurulumuzun almış olduğu karar neticesinde, 2018-2019 sezonu 15'li Ragbi 1. Ligi'nin ismini Türkiye Naim Süleymanoğlu Ragbi 1. Ligi olarak değiştirdik."


Yorumlar