Rafet İnce aslen nerelidir, kaç yaşındadır?

Rafet İnce aslen nerelidir, kaç yaşındadır, asıl mesleği nedir? İşte Rafet İnce hakkında merak edilen bilgilerin detayları

Google Haberlere Abone ol

FOX TV'de 15 Mayıs 2019 Çarşamba akşamı başlayan The Taste Türkiye yarışmasını sunan isimlerden biri de Rafet İnce oldu. Peki Rafet İnce aslen nerelidir, kimdir, kaç yaşındadır, asıl mesleği nedir? İşte detaylar:

İşte Rafet İnce'nin kısa biyografisi:

Şef Rafet İcne 1981 yılında Konya'nın Ereğli ilçesinde doğdu.

Mesleğe Tekirdağ Anadolu Turizm Meslek Lisesi’nde başladı. Devlet tarafından aldığı bursla, “Le Cordon Blue College of Culinary Arts”ta ve “Toscan-Cascina”da F&B eğitimi görüp staj yaptı.

Şu anda Avrupa’nın en iyi iş oteli seçilen Anadolu yakasının incisi Wyndham Grand Kalamış Hotel’in executive chef’i olarak görev yapmaktadır.

The Taste Rafet İnce aslen nerelidir, kaç yaşındadır?

Uluslararası aşçılık yarışmalarında ülkemize sayısız madalya kazandıran Rafet Şef, 2008 “IKA - Dünya Aşçılar Olimpiyatı”nda Türkiye’ye ilk defa 3 olimpiyat madalyası kazandıran tek Türk şeftir. “Türkiye Aşçılar Federasyonu” ilk resmi “Aşçılar Milli Takımı”nın da kurucusu olan şefimiz, ulusal ve uluslararası kurumsal firmalara danışmanlık hizmeti vermektedir. Turizm-otelcilik liseleri ve gastronomi eğitimi veren üniversitelerdeki seminer, konferans ve panellere hoca ve konuşmacı olarak katılmış ve ülke çapında ses getiren sosyal sorumluluk projelerine de öncülük etmiştir.

The Taste Rafet İnce aslen nerelidir, kaç yaşındadır?

Çeşitli ulusal TV kanalında yemek programları yapmıştır: Gülbence (TRT-1), Saba Tümer’le Lava Mutfağı (Show TV), Ramazan Sofrası (TRT-1), Zahide ile Yetiş Hayata (Show TV), Melek Baykal (Star TV), Pişir Yedir-Kazan (Kanal D), İyi Fikir (TRT 1)

“Chaîne des Rôtisseurs” üyesi olan Rafet Şef, Londra’da yayımlanan BBC Good Food dergisinin 2008 yılından beri şef editörlüğü yapmakta olup, “Wacs - Dünya Aşçılar Konfederasyonu”nun da uluslararası jürilik belgesine sahiptir. Dünya gastronomi literatüründeki ilk kişisel gelişim ve gastronomi kariyer kitabı olan “CHEF“ kitabının yazarıdır. 2017’de yazarların oskarı olarak değerlendirilen “Gourmand world cookbook awards”da Türkiye adına en iyi yemek yazarı ödülünü almıştır.

Rafet'in takımında son beş haftaya girerken Emirhan ve Eren kaldı.

Rafet İnce aslen Konyalı'dır.

Rafet İnce en son TRT 1'de yayınlanan "Hayatın Ritmi" programına konuk olarak tavuk ve pişirilmesi hakkında bilgi vermişti.

40 yaşındadır.

Asıl mesleği turizm ve aşçılıktır.

Yorumlar