Promosyon konusunda çalışanlarını en çok düşünen belediye Yeşilyurt oldu

Bankalardan alınan maaş promosyonları konusunda çalışanlarını en çok düşünen belediye Yeşilyurt oldu

Google Haberlere Abone ol
Çalışanlarını en çok düşünen belediye belli oldu

Maaş promosyonları konusunda bankaların başlattığı kıyasıya mücadelede en karlı çıkanlar ise emekliler ve maaşlı çalışanlar oluyor. 

Birçok kurum ve kuruluş bankalarla yaptığı sıkı pazarlık sonrasında çalışanlarına 30 bin liraların üzerinde promosyon bağlamayı başardı.

Öte yandan emekli maaşları konusunda da promosyon dağıtan bankaları kesenin ağzını iyice açtı.

Bazı bankalar emeklilere 8 bin 250 liraya kadar promosyon veriyor.

Bankalarla maaş hesaplarının taşınmasına yönelik yapılan anlaşmalar kapsamında verilen promosyon ücretlerinde rekor kırıldı. Malatya'da Yeşilyurt Belediyesi'nin gerçekleştirdiği ve bin 30 personeli kapsayan maaş promosyon ihalesinin sonucunda; anlaşmaya varılan banka tarafından belediye personellerinin hesabına tek seferde 27 bin 50 TL banka promosyonu yatırılacak.

Yeşilyurt Belediyesinde görev yapan toplam bin 30 personelin maaşlarının yatırılacağı banka ve personele ödenecek promosyon miktarının belirlenmesi amacıyla yapılan ihale tamamlandı.

2022-2027 yıllarını kapsayacak yeni maaş anlaşması sonrasında belediye personellerine tek seferde 27 bin 50 TL. banka promosyonu ödenmesine dair anlaşmada ihale sözleşmesinde yer aldı.

İLK MAAŞTA HESAPLARA YATIRILACAK

Belediye personellerinin yüzünü güldürecek maaş promosyon ihale sürecinin tamamlanmasında büyük bir emek sarf eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, banka promosyonunun ilk maaşta personellerin hesabına yatırılacağının müjdesini verdi.

TEK SEFERDE 27 BİN 50 TL YATIRILACAK

Çınar, “Her biri bizim ayrı bir değer ve kıymet taşıyan personellerimizi ilgilendiren maaş promosyonu ihalesini sonuçlandırmış olduk. Hizmet-İş ile Bem-Bir Sen işyeri temsilcilerinin de yer aldığı ihale komisyonu, banka temsilcileri ile toplanarak, 2022-2027 yıllarını kapsayacak yeni maaş anlaşması için ihaleyi gerçekleştirdiler. Belediye personeline ekonomik destek sağlamayı hedefleyen anlaşmanın en önemli konusu hiç şüphesiz; personellerimize verilecek olan promosyon bedeli olmuştur. Yapılan ihale neticesinde beş yıllık maaş ihalesini kazanan banka tarafından tek seferde personellerimizin hesabına 27 bin 50 TL. yatırılacaktır. Belediye çalışanlarımız için bu zamana kadar en yüksek promosyon miktarında anlaşma sağlamış olduk. Bütün çalışanlarımıza ve ailelerine hâyırlı uğurlu olsun.” diye konuştu.

Yorumlar