Popit zararlı mı, neden zararlı, ne işe yarar, kaç yaş için uygun, neden yasaklandı?

Popit zararlı mı, neden zararlı, ne işe yarar, kaç yaş için uygun, neden yasaklandı? Popit fiyatı ne kadar? soruları son günlerin trend ürünüyle paralel şekilde sorulmaya başlandı. Peki, Popit nedir, fiyatı ne kadar, zararlı mı?

Google Haberlere Abone ol

Popit zararlı mı, neden zararlı, ne işe yarar, kaç yaş için uygun, neden yasaklandı? Popit fiyatı ne kadar? soruları son günlerin yeni trendi olan stres atma oyuncağı Pop İt'i kullananlar tarafından merakla soruluyor. 

Popit veya orijinal adıyla Pop It son günlerin en popüler stres atma araçlarından biri haline gelmiş durumda. 

Popit zararlı mı, Popit nedir, ne işe yarar Popit fiyatı ne kadar
Popit zararlı mı, Popit nedir, ne işe yarar Popit fiyatı ne kadar

 

Dönem dönem farklı ürünlerin trend olduğu çağımızda en son stres çarkı, stres topu gibi ürünler popüler olmuştu. 

Şimdi ise sırada Popit veya Pop İt  oyuncağı var. 

Ürün son günlerde giderek özellikle de gençler arasında popüler hale gelmeye başladı. 

Popit özellikle sesi ile ASMR etkisine sahip bir oyuncak olarak görülmektedir. ASMR yani Autonomous Sensory Meridian Reponse Türkçesi ise Otonom Duyusal Meridyen Tepki demektir. Biraz daha açmak gerekirse, insan beyninin dışarıdan gelen rahatlatıcı, duygusallaştırıcı seslere verdiği tepkidir. Gelen seslerin beyni rahatlatması, ona kendisini iyi hissettirmesi olayına verilen isimdir ASMR. 

Küçük baloncukların itilerek rahatlama sağlandığı belirtilen Popit zararlı mı, fiyatı ne kadar, nerede satılır gibi sorular da cevap arıyor. 

Popit son günlerde aşırı derecede yaygınlaştığı için artık her yerde bulmak mümkündür. 

Pazarlarda bile popit satılıyor. 

Popit zararlı mı, Popit nedir, ne işe yarar Popit fiyatı ne kadar
Popit zararlı mı, Popit nedir, ne işe yarar Popit fiyatı ne kadar

 

Genellikle oyuncakçılardı satılan popitlerin ortalama fiyatları 30-80 TL arasında değişiyor. 

Ancak pazarlarda 5-10 lira arasında almak mümkündür. 

Popitin zararlı olmadığı konusu ise alınan ürüne göre değişiklik gösterebilir. 

Çünkü genel olarak plastikten veya slikondan üretilen bütün ürünlerin sağlıksız olduğu söylenir; bu da plastik bir ürün. Ancak kaliteli plastiklerin zararsız olduğu da bir gerçek. Dolayısıyla bilindik bir marka ve kaliteli bir popit sağlık açısından risk taşımayabilir. Ancak ucuz ve nereden geldiği, hangi şartlarda üretildiği belli olmayan her ürün gibi popit de zararlı olabilir. 

Bu nedenle popitin zararlı olup olmaması ürünün kalitesine bağlıdır. 

Ancak genel olarak konuşmak gerekirse; silikondan üretilen ürünler, tatsız olduğundan, ağıza temas etse bile insan veya hayvanlara herhangibir zararı yoktur.

POPİT İLE NELER YAPILABİLİR

Sadece dairenin en dışındaki fare baloncuklarını patlatıp oyuncağın diğer yüzüne çevirerek patlamaya devam edebileceğiniz gibi tüm fare baloncuklarını da patlatabilirsiniz.

Bir fare baloncuğunu patlatıp diğer fare baloncuğunu patlatmadan devam ederken yan yana 2 tane patlamış fare baloncuğu veya 2 tane patlamamış fare baloncuğu gelmeyecek şekilde devam ederek oluşturduğunuz düzeni tüm popit oyuncağı üzerinde sağlamayı deneyebilirsiniz.

Farklı örüntüler oluşturarak hem kullanılan hem de o oyun boyunca kullanılmayan yüzlerinden bakarak hangisinin daha iyi bir görüntü elde etmeye çalışabilirsiniz. Bazı harfleri popit oyuncağı üzerinde ortalayarak oluşturmaya çalışabilirsiniz.

Bazı rakamları, bazı simgeleri ve hatta bazı emojileri popit oyuncağı üzerinde patlamış fare baloncuğu ve patlamamış fare baloncuğu arasındaki görüntü farkını kullanarak oluşturabilirsiniz. 


 

Yorumlar

Maksatmyrafow O Pop it nedir ben hiiiiic bilmiyorum
Rana Seda Ceylan Bende popiti çok seviyorum ama bende yok çünkü bana almıyorlar ve annem popiti sevmiyor.
??? Peki pop itin sağlıklı olup olmadığını nasıl anlayacağız?!!!
Aysun israfilova Be I’m malesef1 tane popitim var
Nil Simge Çınardere Benim iki pop it im var ama maalesef bir tanesinin kırmızı baloncuğu basmıyor, o yüzden öbürü ile oynuyorum.