Polis adaylarının merakla beklediği POMEM sınav sonuçları açıklandı

Polis olmak isteyen üniversite mezunlarının girdiği POMEM sınavlarının sonuçları bu akşam Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından açıklandı. Sonuçlar, kurumun resmi internet sitesi üzerinden öğrenilebilir.

Google Haberlere Abone ol

Sonhaberler.com | Haber Merkezi

Polislik mesleğine girme heyecanıyla bekleyen adaylar için bugün önemli bir son dakika gelişmesi yaşandı. Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) 21. dönem sınav sonuçları belli oldu. Son dakika haberine göre Emniyet Genel Müdürlüğünün internet sitesinde, Polis Akademisi Başkanlığınca, üniversite mezunu polis memuru adayı öğrenci alımı için yapılan sınavın sonuçlarına yer verildi.

Adaylar, sınav sonuçlarını, Emniyet Genel Müdürlüğünün "www.egm.gov.tr" internet sitesi ile Polis Akademisi Başkanlığının "www.pa.edu.tr" internet sitesinden TC kimlik numaraları ve e-devlet şifrelerini girerek öğrenebilecek. Sınav sonuçları hakkında ayrıca adaylara yazılı tebligat yapılmayacak. Adayların, intibak eğitiminin başlayacağı 4 Mart 2018 saat 17.00'ye kadar, planlanan POMEM'lerde hazır bulunmaları gerekiyor.

Sınavı "asıl" olarak kazanan adaylardan, POMEM'e geçici kayıt sırasında eksik belge getiren, intibak eğitimi için bildirilen günün mesai bitimine kadar başvuruda bulunmayan, intibak eğitimi sırasında kendi isteğiyle eğitim merkezinden ayrılan veya ilgili mevzuat gereği POMEM öğrencisi olamayacakları sağlık kurulu raporu ile tespit edilenlerin yerine, puan sırasına göre yedek adaylar çağrılacak.

Yorumlar