PKK-YPG'li teröristler Fransa'yı protesto eden halka ateş açtı

Suriye'nin Deyrizor kentinde, Fransa'yı protesto eden halkın üzerine terör örgütü PKK-YPG tarafından ateş açıldı.

Google Haberlere Abone ol

Fransa'da Hazreti Muhammed'e yönelik hakaret içeren karikatürün bazı binaların cephelerine asılmasının ardından, Suriye'de halk Fransa'yı protesto etmek için çeşitli bölgelerde gösteriler düzenledi.

Suriye'nin doğusunda PKK/YPG'nin işgalinde bulunan Deyrizor'da sokaklara inen halk, Fransız askerlerinin ülkeyi terk etmesi çağrısında bulundu.Bölgede yer alan okullardaki öğretmen ve öğrenciler de okullarda gösteriler düzenledi.

Biri ağır, 4 sivil yaralandıDeyrizor'un doğu kırsalında yer alan Garanic köyünde ise PKK/YPG tarafından uzun namlulu silahlarla göstericilere ateş açıldı.

PKK/YPG'nin açtığı ateşte birisinin durumu ağır, 4 sivil yaralandı.

Hastaneye kaldırılan yaralıların tedavileri devam ediyor.

Fransa'da 16 Ekim'de Hazreti Muhammed'e hakaret içerikli karikatürleri derste öğrencilerine gösteren bir öğretmenin başı kesilerek öldürülmesinin ardından, siyasetçilerin büyük bir kısmının İslam'ı ve Müslümanları hedef alan açıklamalarda bulunması tartışma ve İslam dünyasında protestolara yol açtı.

Macron son dönemdeki bir açıklamasında, Hazreti Muhammed'e yönelik karikatürleri yayınlamaktan geri durmayacaklarını söylemişti.

Yorumlar