Piknikçilere müjde pazar günü güneş açıyor

İstanbul'a kar ne zaman yağacağı konusunda vatandaşların merakı sürerken meteoroloji uzmanlarından tam tersi bir açıklama geldi. Açıklamaya göre İstanbul'da havalar yeniden ısınıyor

Google Haberlere Abone ol

Meteoroloji Genel Müdürü Volkan Mutlu Coşkun, hava sıcaklıklarıyla ilgili bilgi verdi. Coşkun, soğuk havanın hafta sonunda ülkeyi terk edeceğini ve hava sıcaklıklarının artacağını söyledi.

Meteoroloji Genel Müdürü Volkan Mutlu Coşkun şöyle konuştu: "Ülkemizi etkisi altına alan yağışlı ve kuzeybatı kesimlerdeki soğuk havanın hafta sonunda ülkemizi terk etmesi bekleniyor. Önümüzdeki hafta başında Akdeniz üzerinden gelecek yeni bir ılık ve yağışlı sistemin güney kesimlerimizden başlayarak ülkemizi etkisi altına alacağı tahmin ediliyor. Hava sıcaklıklarının hafta sonundan itibaren batı kesimlerden başlayarak artması, önümüzdeki hafta batı kesimlerde mevsim normalleri civarında, iç ve doğu kesimlerde mevsim normallerinin 2 ile 4 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor"

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, Batı Karadeniz kıyıları, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Kocaeli, Sakarya, Hatay ve Aksaray çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Güneydoğu Anadolu'da yer yer gök gürültülü sağanak, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların Güneydoğu Anadolu'nun doğusu, Erzurum, Bingöl, Muş ve Bitlis çevrelerinde kuvvetli, Doğu Karadeniz kıyıları, Şırnak ve Hakkari çevrelerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olacağı tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI

Kuzey ve iç kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR

Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde güney ve güneydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette; Şırnak, Hakkari çevreleri ile Van'ın güney ilçelerinde kuvvetli olarak eseceği tahmin ediliyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların Güneydoğu Anadolu'nun doğusu, Erzurum, Bingöl, Muş ve Bitlis çevrelerinde kuvvetli(21 – 50 kg/m2), Doğu Karadeniz kıyıları, Şırnak ve Hakkari çevrelerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli (51 – 100 kg/m2) olacağı tahmin edildiğinden meydana gelmesi muhtemel ani sel, su baskını, ulaşımda aksamalar ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BUZLANMA VE DON UYARISI

Bu sabah saatlerinde Kırklareli ve Edirne çevreleri ile Tekirdağ'ın iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı beklendiğinden, yaşanabilecek ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, bu sabah saatlerinde Kocaeli ve Sakarya çevrelerinin hafif yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

BURSA °C, 10°C
Parçalı ve çok bulutlu

ISTANBUL °C, 9°C
Parçalı ve çok bulutlu

KIRKLARELI °C, 4°C
Parçalı ve çok bulutlu

SAKARYA °C, 9°C
Parçalı ve çok bulutlu, bu sabah saatlerinde hafif yağmurlu

EGE
Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

A.KARAHISAR °C, 8°C
Parçalı bulutlu

IZMIR °C, 13°C
Parçalı ve az bulutlu

KÜTAHYA °C, 7°C
Parçalı bulutlu

MANISA °C, 13°C
Parçalı ve az bulutlu

AKDENİZ
Parçalı ve doğusunun yer yer çok bulutlu, sabah saatlerinde Hatay çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA °C, 20°C
Parçalı ve çok bulutlu

ANTALYA °C, 20°C
Parçalı ve az bulutlu

HATAY °C, 17°C
Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde yağmurlu

ISPARTA °C, 12°C
Parçalı ve az bulutlu

İÇ ANADOLU
Parçalı ve çok bulutlu, Aksaray ve Sivas çevreleri ile zamanla Kayseri ve Yozgat çevrelerinin aralıklı yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

ANKARA °C, 8°C
Parçalı ve çok bulutlu

CANKIRI °C, 9°C
Parçalı ve çok bulutlu

ESKISEHIR °C, 7°C
Parçalı ve çok bulutlu

KAYSERİ °C, 10°C
Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yağmurlu

BATI KARADENİZ
Parçalı ve çok bulutlu, bu sabah saatlerinde kıyı kesimlerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

BOLU °C, 4°C
Parçalı ve çok bulutlu

DÜZCE °C, 8°C
Parçalı ve çok bulutlu

KARABÜK °C, 6°C
Parçalı ve çok bulutlu

ZONGULDAK °C, 8°C
Parçalı ve çok bulutlu, bu sabah saatlerinde yağmurlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ
Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların Doğu Karadeniz kıyılarında (Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin kıyılarında (Arhavi, Hopa, Kemalpaşa)) çok kuvvetli olması bekleniyor.

AMASYA °C, 10°C
Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu

GİRESUN °C, 13°C
Çok bulutlu, kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak yağışlı

SAMSUN °C, 12°C
Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

TRABZON °C, 14°C
Çok bulutlu, kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak yağışlı

DOĞU ANADOLU
Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yağmur ve sağanak, bölgenin kuzey ve doğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların Erzurum, Bingöl, Muş ve Bitlis çevrelerinde kuvvetli, Şırnak ve Hakkari çevrelerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olacağı tahmin ediliyor.

ELAZIĞ °C, 10°C
Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu

ERZURUM °C, 4°C
Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu, yüksek kesimlerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kuvvetli olması bekleniyor.

HAKKARİ °C, 5°C
Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu, yüksek kesimlerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor.

KARS °C, 3°C
Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu, yüksek kesimleri kar yağışlı

GÜNEYDOĞU ANADOLU
Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bölgenin doğu kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

ADIYAMAN °C, 14°C
Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

DIYARBAKIR °C, 13°C
Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor. Yağışların kuvvetli olması bekleniyor.

GAZIANTEP °C, 14°C
Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

SIIRT °C, 12°C
Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

Yorumlar