PFDK'dan Hasan Şaş'a ceza

PFDK, Galatasaray'ın yardımcı antrenörü Hasan Şaş'a sportmenliğe aykırı hareketi, görevliye yönelik saldırısı ve tekerrürü nedeniyle 8 maç ceza verdi.

Google Haberlere Abone ol
PFDK'dan Hasan Şaş'a ceza

PFDK (Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu) Galatasaray - Başakşehir maçındaki sportmenliğe aykırı hareketi, görevliye yönelik saldırı ve hareketlerin tekrarı nedeniyle Galatasaray yardımcı teknik direktörü Hasan Şaş'a 8 maç men cezası verdi.

Galatasaray İdari Menajeri Şükrü Hanedar'a ise rakip takım mensuplarına yönelik hakareti nedeniyle 60 gün hak mahrumiyeti cezası verildi.

Öte yandan daha önce yapılan açıklamada Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'e Başakşehir maçında yaşananlar nedeniyle 3 maç, yardımcı antrenörü Ümit Davala'ya ise 1 maç ceza verildiği açıklanmıştı.

PFDK'NIN HASAN ŞAŞ AÇIKLAMASI

"GALATASARAY A.Ş. Kulübü antrenörü HASAN GÖKHAN ŞAŞ'ın, 19.05.2019 tarihinde oynanan GALATASARAY A.Ş. - MEDIPOL BAŞAKŞEHİR FK Spor Toto Süper Lig Lefter Küçükandonyadis Sezonu müsabakasında, sportmenliğe aykırı hareketi, görevliye yönelik saldırısı ve tekerrürü nedeniyle takdiren 8 RESMİ MÜSABAKADA SOYUNMA ODASINA VE YEDEK KULÜBESİNE GİRİŞ YASAĞI ve 31.200.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada GALATASARAY A.Ş. idarecisi ŞÜKRÜ HANEDAR'ın, rakip takım mensuplarına yönelik hakareti nedeniyle takdiren 60 GÜN HAK MAHRUMİYETİ ve 150.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına karar verilmiştir."

Yorumlar