PFDK derbinin faturasını açıkladı

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Galatasaray-Fenerbahçe maçının ardından çıkan olaylar nedeniyle Fatih Terim ve Hasan Şaş'ın da aralarında bulunduğu 8 kişiye verilen cezaları açıkladı.

Google Haberlere Abone ol

Süper Lig'de 11. haftada oynanan Galatasaray-Fenerbahçe derbisinin ardından çıkan olaylar nedeniyle Galatasaray'dan Fatih Terim, Hasan Şaş, futbolcular Ndiaye, Donk, Rodrigues, Mariano, Fenerbahçe'den de Soldado ve Jailson PFDK'ya sevk edilmişti.

Galatasaray görevlileri Uğur Yıldız, Fahri Yılmaz, Eray Sözen, Hande Sümertaş de “talimatlara aykırı hareketleri” nedeniyle geçtiğimiz salı günü PFDK'ye sevk edilirken, Galatasaray başkanı Mustafa Cengiz ve İkinci Başkan Abdürrahim Albayrak da tedbirsiz olarak PFDK'ya sevk edilmişti. 

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, sevki gerçekleştirilen oyunculara verilen cezaları açıkladı. İşte PFDK'nın Galatasaray-Fenerbahçe derbisinin ardından çıkan olaylar nedeniyle verdiği cezaların tamamı:

Fatih Terim: 7 maç men, 65 bin lira para cezası

Hasan Şaş: 8 müsabakadan men, 20 bin 800 lira para cezası

Ndiaye: 5 maç men, 13 bin lira para cezası

Rodrigues: 3 maç men, 7 bin 800 lira para cezası

Donk: 6 maç men, 16 bin 600 lira para cezası

Mariano: 5 bin lira para cezası

Jailson: 8 maç men, 20 bin 800 lira para cezası.

Soldado: 6 maç men, 15 bin 600 lira para cezası

Abdurrahim Albayrak: Ceza yok

Mustafa Cengiz: Ceza yok

Galatasaray'a taraftarların neden olduğu saha olayları nedeniyle 60 bin lira para cezası ve Batı VIP 100 No'lu bloğa giriş yapan seyircilerin e-bilet kapsamında biletleri 1 maç bloke edildi.

Ev sahibi ekibe merdiven boşluklarını boş bırakmadığı gerekçesiyle 25 bin lira para cezası verildi.

Fenerbahçe'ye ise "takım halinde sportmenliğe aykırı davranmaktan" dolayı 12 bin lira para cezası verildi.

Yorumlar