Peri Sönmez kim? Cem Yılmaz filmindeki Peri Sözler gerçek mi?

Cem Yılmaz'ın yeni yayınlanan son filminde geçen Peri Sönmez seyircinin dikkatini çekiyor. Filmde, Peri Sönmez, kişisel gelişim uzmanı olarak sosyal medyadan tüyolar veriyor. Peki, Peri Sönmez gerçek mi, Peri Sözler var mı?

Google Haberlere Abone ol
Peri Sönmez kim? Cem Yılmaz filmindeki Peri Sözler

Peri Sönmez veya Peri Sözler gerçek mi, Cem Yılmaz'ın yeni filmi "Do Not Disturb" isimli yeni filmindeki karakteri izleyenler merakla soruyor.

PERİ SÖNMEZ KİM, PERİ SÖZLER GERÇEK Mİ?

Cem Yılmaz'ın yeni filmi "Do Not Disturb" Netflix'te yayınlanmaya başladı. Daha önceki filmin devamı olan yeni yapımda Ayzek, pandemi nedeniyle işsiz kalıyor. İşsizlik dönemlerinde ise sosyal medya üzerinden Peri Sönmez isimli bir kişisel gelişim uzmanını takip ediyor ve onun direktifleri doğrultusunda hareket etmeye başlıyor.

Peri Sönmez kim gerçek mi
Peri Sönmez

 

Ayzek, uzun bir işsizlikten sonra Komodor Otel isimli bir otelde iş buluyor. Ancak olaylar buradan sonra karmaşa halinde sürüyor. 

Filmde en dikkat çeken nokta ise Peri Sönmez oluyor.

Peri Sönmez aslında sadece filmde var olan bir karakterdir. Gerçek hayatta olan biri değildir. 

FİLMİN KONUSU NEDİR?

“Do Not Disturb”, 2019 yapımı “Karakomik Filmler 2”de izleyici karşısına çıkan, yıllarca vapurlarda garsonluk yapan ancak pandemi nedeniyle işsiz kalan Ayzek karakterinin Komodor Palas’ta bir gece vardiyasında beklenmedik olayların ortasında kalmasını anlatıyor.

Gerçek adı Metin olan karakterimiz, Ayzek ismini “Aşk Gemisi” dizisindeki Isaac Washington’dan esinlenerek kullanıyor. Odasında da bol bol Washington’ın posterlerini görüyoruz. Ayzek, işsiz kalmasının ardından -pandemide birçok sosyal medya kullanıcısının başına geldiği gibi- çareyi kişisel gelişimde arıyor. Peri Sözleri adlı sosyal medya hesabını takip eden Ayzek, aşağılık kompleksini yenmek için sürekli, “Kendinizi kabul edin, olumlanın, toksik ilişkileri hayatınızdan çıkarın, kendinizi merkeze koyun, alkali beslenin” gibi tavsiyeleriyle hayatına devam etmeye çalışıyor.

Yorumlar