PCR için randevu almak gerekiyor mu?

Okullarda ve bazı kuruluşlarda getirilen zorunluluk nedeniyle PCR testi için randevu alınıyor mu, randevu almak gerekiyor mu, randevusuz işlem yapılıyor mu bu aralar merakla cevap arıyor.

Google Haberlere Abone ol

PCR testi için randevu alınıyor mu, randevu almak gerekiyor mu, randevusuz işlem yapılıyor mu soruları son dönemlerde en çok cevap aranan sorular oldu. Bilindiği üzere okulların açılmasıyla birlikte başta öğretmen ve okul çalışanları olmak üzere, birçok kurum ve kuruluşta çalışanlar, şehirler arası seyahat yapacaklar PCR testi sunmak zorunda bırakıldı. Buna göre haftada bir ya da iki kez, aşı olmayanlar, PCR testi sunmak zorunda. Peki, PCR testi için randevu alınıyor mu, randevu almak gerekiyor mu, randevusuz işlem yapılıyor mu? İşte konu hakkındaki detaylar: 

PCR testi için randevu alınıyor mu, randevu almak gerekiyor mu, randevusuz işlem yapılıyor mu?
PCR testi için randevu alınıyor mu, randevu almak gerekiyor mu, randevusuz işlem yapılıyor mu?

 

PCR testi için randevu gerekliliği, test yaptırmak isteyen vatandaşlar tarafından sorgulanmaya başlandı. Devlet hastaneleri ya da özel hastaneler aracılığıyla test yaptırmak isteyen vatandaşlar, randevusuz olarak işlem yapılıp yapılmadığını merak ediyor. 

PCR TESTLERİ ÜCRETLİ Mİ ÜCRETSİZ Mİ?

PCR testleri Türkiye genelinde bütün devlet hastaneleri ve şehir hastanelerinde ücretsiz bir şekilde yapılmaktadır. Ancak buna rağmen özel hastaneleri tercih etmek isteyenler ücret ödemek zorunda kalacaklardır. 

PCR TESTİ NEREDE YAPILIYOR?

PCS testleri devlet hastaneleri, şehir hastaneleri ve üniversite hastanelerinde yapılmaktadır. 

PCR TESTİ İÇİN RANDEVU GEREKLİ Mİ?

PCR testi, devlet hastanelerinde ücretsiz yapılabilecek. Bunun için randevuya ihtiyaç duyulmayacak. Sonuçlar ise aynı gün e-Nabız sisteminden görüntülenebilecek.

PCR TESTİ UZUN SÜRER Mİ?

PCR testi kolay bir şekilde uygulandığı için uzun sürmemektedir. Bu nedenle randevu zorunluluğu bulunmamaktadır.


 

Yorumlar