Özgür Alter nerelidir, kimdir, kaç yaşındadır?

Özgür Alter nerelidir, kimdir, memleketi neresi, kimdir, kaç yaşındadır soruları İbo Show'a katıldıktan sonra bir kez daha gündeme geldi. İşte Özgür Alter biyografisi veya özgeçmişi hakkında bazı bilgiler.

Google Haberlere Abone ol

Özgür Alter nereli, kimdir, kaç yaşında ve memleketi neresidir gibisinden sorular 5 Haziran Cumartesi günü İbo Show'a katıldığı an itibariyle bir kez daha yoğun bir şekilde sorulmaya başlandı. Peki, Özgür Alter nerelidir, kimdir, kaç yaşındadır?

Özgür Alter nerelidir, kimdir, kaç yaşındadır?
Özgür Alter

 

Star TV'de her Cumartesi yayınlanan İbo Show’un son bölüm konukları arasında yer alan Özgür Alter’in hayatı ve müzik kariyeriyle ilgili detaylar merak konusu oldu. magazin gündeminde sık sık kendine yer bulan ve sosyal medya açıklamaları ile dikkat çeken Özgür Alter'in hayatıyla ilgili bilgiler..

ÖZGÜR ALTER KİMDİR?

Özgür Alter 1979 yılının Ocak ayında Van ilinde dünyaya geldi. Alter, oğlak burcudur. Aslen Van doğumludur ve sekiz yaşına kadar Van'da yaşamış daha sonra ailesi ile birlikte Adana'ya taşınmışlardır. 1.5 sene kadar Adana'da yaşamış daha sonra Kayseri'ye yerleşmişlerdir.

Özellikle Burhan Çaçan, Ferdi Tayfur, Müslüm Gürses ve İbrahim Tatlıses gibi usta isimleri takip eden Özgür Alter arkadaş ortamlarında bu sanatçıların ezberlediği eserlerini seslendirmiştir. Roman Mahallesinde müzisyen arkadaşları ile müzik yapmaya başlamış 2005 yılında ise İstanbul'a taşınmıştır.

İlk profesyonel müzik albümünü ise 2011 yılında Ali Osman Erbaşı yönetmenliğinde çıkarmıştır. Bu albüm için üç klip çekmiş seslendirdiği Ayda Hüzün, Sen Bir Yana ve Sazımdaki Teller Ağlar isimli şarkılar müzik severler tarafından büyük beğeni ile karşılanmıştır.

Bir dönem Süper Tv'de Özgür Alterle Özgürce Melodiler isimli eğlence programını sunmuştur. Ayrıca memleketi Van için 2 şarkı bestelemiş birisini Kürtçe – Türkçe olarak seslendirmiştir.

Sanatçı, 2015 yılında sözü ve müziği kendisine ait olan 12 şarkılık "Repertuar" isimli albümünü dinleyicileriyle buluşturdu. Özgür Alter, 2018 yılında "Efkar" isimli albümü yayımladı. Sanatçı, son olarak 2020 yılında "Yakalım" isimli çalışmasını müzikseverlerin beğenisine sundu.

Yorumlar