ÖSYM sınav takvimi değişti, işte yeni takvim

ÖSYM, koronavirüs salgını nedeniyle aksayan sınavlar ve başvurular için yeni bir takvim belirledi. Yenilenen takvim ÖSYM'nin resmi internet sitesi üzerinden yayınlandı.

Google Haberlere Abone ol

ÖSYM corona virüs nedeniyle sınavların başvuru tarihini yeniden düzenledi.

Buna göre, TUS, YDS, e-YDS, STS Tıp, YÖKDİL, MEB EKYS, MSÜ, YKS, DGS, ALES, KPSS, EKPSS, İSG, EUS, STS Eczacılık, DUS, STS Diş, DİB MBSTS, YDUS sınavlarının yeni başvuru tarihleri, sınav ve sonuçların açıklanma tarihleri değişti.

ÖSYM'den yapılan açıklamada, "Başkanlığımızca, Koronavirüs (Covid-19) pandemisi öncesinde ÖSYM Sınav Takvimi ile kamuoyuna duyurulan ancak; Covid-19 salgınının ülkemizde yayılmasının önlenmesine yönelik Devletimizce alınan tedbirler kapsamında uygulanma tarihleri yeniden düzenlenen sınavların, başvuru tarihleri belirlenmiştir. 2020 ÖSYM Sınav Takvimi güncellenerek https://www.osym.gov.tr internet adresinden ve ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulamasından yayımlanmıştır" denildi.

YKS KILAVUZU DA GÜNCELLENDİ

ÖSYM'den YKS'ye girecek adaylar için son dakika açıklaması yapıldı. ÖSYM'nin yaptığı açıklamada, Yükseköğretim Kurumları Sınavı kılavuzunun güncellendiği bildirildi.

ÖSYM'den yapılan açıklamada;

2020 Yükseköğretim Kurumları Sınavının (2020-YKS), 27-28 Haziran 2020 tarihlerinde uygulanacak olması nedeniyle ÖSYM Yönetim Kurulu tarafından;

-  20-21 Haziran 2020 tarihlerinde yapılması planlanan e-YDS 2020/4 (Farsça) Sınavı ile e-YDS 2020/5 (İspanyolca/İtalyanca) Sınavının 11-12 Temmuz 2020 tarihlerinde,

-  27-28 Haziran 2020 tarihlerinde yapılması planlanan e-YDS 2020/6 (Yunanca/Bulgarca) Sınavı ile e-YDS 2020/7 (Almanca/Fransızca) Sınavının 18-19 Temmuz 2020 tarihlerinde yapılmasına karar verilmiştir. 2020 ÖSYM Sınav Takvimi güncellenerek https://www.osym.gov.tr internet adresinden ve ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulamasından yayımlanmıştır.

Adaylara ve kamuoyuna önemle duyurulur." ifadelerine yer verildi.

ÖSYM YENİ SINAV TAKVİMİ

Yorumlar