ÖSYM bilişim personeli başvuruları başladı

ÖSYM'nin sözleşmeli bilişim personeli alımları için başvurular başladı. Başvurular 7 Şubat Çarşamba günü mesai bitiminde sona eriyor.

Google Haberlere Abone ol

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, Sözleşmeli Bilişim Personeli Giriş Sınavı için başvuruların bugünden başlamak üzere 7 Şubat'a kadar alınacağı belirtildi.

Açıklamada, "Başkanlığımız Bilgi Güvenliği ve Yönetimi Daire Başkanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere, 31 Aralık 2008 tarih ve 27097 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan 'Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Büyük Ölçekli Bilgi İşlem Birimlerinde Sözleşmeli Bilişim Personeli İstihdamına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmelik'in 8'inci maddesi uyarınca 2016  yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı'nda (KPSS) KPSSP3 puanının yüzde 70'i ile yabancı dil puanının yüzde 30'unun toplamı esas alınarak yapılacak sıralamaya göre en yüksek puanlıdan başlanarak sözleşmeli bilişim personeli pozisyonunun 10 katı aday arasından, Başkanlığımız tarafından gerçekleştirilecek sözlü sınav sonucunda oluşacak başarı sırasına göre 6 sözleşmeli bilişim personeli alınacaktır." denildi.

Adayların sınava katılabilmeleri için sınav başvuru formunu bilgisayar ortamında eksiksiz olarak doldurup, fotoğraf yapıştırmaları gerektiğinin bildirildiği açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Daha sonra formun çıktısını imzalamak suretiyle belirtilen belgelerle birlikte 22 Ocak-7 Şubat 2018 tarihleri arasında ÖSYM Başkanlığı Üniversiteler Mahallesi İhsan Doğramacı Bulvarı No:1 Bilkent/Ankara adresine şahsen veya son başvuru tarihinde Başkanlığımıza ulaşacak şekilde posta ile yapılması gerekmektedir. Başvurular, 7 Şubat 2018 tarihinde saat 17.00'de sona erecek olup, postadaki gecikmeler veya diğer sebeplerle bu tarihten sonra başvuranlar ile eksik belge ibraz edenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir. Adaylar tüm sınav duyurularını http://www.osym.gov.tr adresinden izleyecek olup, ayrıca bildirim yapılmayacaktır."

ÖSYM'de bilişim personeli statüsünde çalışanların, görev yaptıkları süre içerisinde ÖSYM'nin yaptığı sınavlara aday olarak giremeyecekleri vurgulandı.

Yorumlar