Osman Kavala ve Mehmet Ali Alabora'ya müebbet talebi

Gezi soruşturması kapsamında Osman Kavala ve Mehmet ali Alabora dahil 16 kişiye müebbet istendi.

Google Haberlere Abone ol
Osman Kavala ve Mehmet Ali Alabora'ya müebbet talebi

Son dakika! Gezi Parkı eylemlerine ilişkin aralarında Osman Kavala ve Mehmet Ali Alabora'nın da aralarında bulunduğu 16 şüpheliyle ilgili yürütülen soruşturma tamamlandı ve tüm şüphelilerin ağırlaştırılmış müebbetle cezalandırılması istendi.
 
Gezi Parkı eylemlerine ilişkin aralarında Mehmet Ali Alabora ve Osman Kavala'nın da bulunduğu 16 şüpheliyle ilgili yürütülen soruşturma tamamlandı.

Cumhuriyet savcısı, 16 sanığın "Türkiye Cumhuriyet hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini engellemeye teşebbüs" ve "Gezi olaylarını finanse etmek" suçlamasıyla ağırlaştırılmış müebbet hapsini istedi.

16 ŞÜPHELİYE 10 SUÇLAMA YÖNELTİLDİ

Gezi Parkı eylemlerine ilişkin aralarında Osman Kavala'nın da bulunduğu 16 şüpheliyle ilgili yürütülen soruşturma tamamlandı. Hazırlanan iddianamedeki şüpheliler arasında Can Dündar ve Mehmet Ali Alabora da yer alıyor.16 şüpheliye 10 suçlama yöneltildi. Suçlamalar arasında 'darbeye teşebbüs', 'mala zarar verme', 'nitelikli mala zarar verme' de bulunuyor. İddianamede şüphelilerin 2011 yılından itibaren söz konusu olayları yönlendirmeye başladığı öne sürülüyor. Şüpheliler,Gezi parkına ilişkin Türkiye'de meydana gelen tüm olaylardan sorumlu tutuluyor. Can Dündar'ın da aralarında bulunduğu 6 sanık hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

657 SAYFALIK İDDİANAME AĞIR CEZA MAHKEMESİNE GÖNDERİLDİ

İddianamede, Bakanlar kurulu ve 746 kişi iddianamede müşteki olarak yer alıyor. 657 sayfalık iddianame İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderildi.

Yorumlar