Osman Kavala ikinci davadan da tutuklandı

Osman Kavala, tutukluyken yargılandığı başka bir davadan daha tutuklanması istemiyle mahkemeye sevk edildi. Mahkeme bir kez daha Kavala hakkında tutuklama kararı çıkardı.

Google Haberlere Abone ol
Osman Kavala ikinci davadan da tutuklandı

15 Temmuz darbe girişimi suçlamasıyla tutuklanan Osman Kavala, tutukluyken yargılandığı başka bir davadan daha tutuklanması istemiyle mahkemeye sevk edildi.

etullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında şüpheli Osman Kavala, ''siyasal veya askeri casusluk'' suçundan tutuklanması talebiyle hakimliğe sevk edildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosunca yürütülen soruşturma çerçevesinde ''anayasal düzeni bozmaya teşebbüs'' suçundan tutuklu bulunan Osman Kavala'nın, Henri Barkey ile yoğun şüpheli ilişkileri tespit edildi. 

Kavala, bu gerekçeyle "siyasal veya askeri casusluk'' suçundan da tutuklanması talebiyle hakimliğe sevk edildi. 

KAVALA İKİNCİ DAVADAN DA TUTUKLANMIŞ OLDU

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, "casusluk" suçundan mahkemeye sevk edilen Osman Kavala tutuklandı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosunca yürütülen soruşturma çerçevesinde ''anayasal düzeni bozmaya teşebbüs'' suçundan tutuklu bulunan ayrıca ''siyasal veya askeri casusluk" suçundan mahkemeye sevk edilen Osman Kavala'nın işlemleri tamamlandı.

Nöbetçi İstanbul 10. Sulh Ceza Hakimliği, atılı suçtan şüpheli Osman Kavala'nın tutuklanmasına karar verdi.

GEZİ DAVASINDA BERAAT ETTİ

Osman Kavala, Gezi Parkı olayları davasında ise beraat etti.

 

Yorumlar