Ordu'da afetzedelerin yaraları sarılıyor

- Perşembe ilçesinde sel ve heyelana maruz kalan ailelerin evleri ziyaret ediliyor, psikolojik ve sosyal destek sağlanıyor

Google Haberlere Abone ol
Ordu'da afetzedelerin yaraları sarılıyor

ORDU (AA) - Ordu'nun Perşembe ilçesinde etkili olan şiddetli yağış sonucu meydana gelen sel ve heyelandan etkilenen ailelere psikolojik ve sosyal destek veriliyor.

İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğünce, 5-6 Temmuz'da meydana gelen aşırı yağışlar sonucu yaşanan sel, heyelan ve kaya düşmesi sonucu zarar gören ailelere yönelik sosyal çalışma başlattı.

AFAD ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünde görevli sosyal çalışmacılar eşliğinde yapılan çalışmalarda, afetten etkilenen ailelere psikososyal destek veriliyor.

AFAD Müdürü Osman Işık, kentteki afetlerden etkilenenlerin yaşadıkları sosyal, psikolojik ve ekonomik etkilere ilişkin gözlemsel çalışmalar yapıldığını söyledi.

Sosyal çalışmacıların, sel felaketinden en çok etkilenen ve kayıpları olan ailelere ev ziyaretleri yaptığını belirten Işık, sel felaketinden etkilenen vatandaşlara, psikolojik ve sosyal destek sağlanmaya devam edileceğini kaydetti.


Yorumlar