ÖNDER'den 'Adalet Kurultayı'ndaki skandal ifadelere sert tepki

CHP'nin Adalet Kurultayı'nda İmam Hatip liselerini hedef alan ifadelere ÖNDER'den tepki geldi. İmam Hatip nesillerini 'militan' olarak nitelendiren Yeni Asya Yayın Yönetmenine ÖNDER Başkanından sert tepki gösterildi

Google Haberlere Abone ol

Sonhaberler | Haber Merkezi

CHP'nin Adalet Kurultayı Çalıştayı'nda söz alan Yeni Asya Gazetesi Genel Yayın Müdürü Kazım Güleçyüz'ün İmam Hatip Liseleriyle ilgili açıklamalarına İmam Hatiplilerden sert cevap geldi. ÖNDER İmam Hatipliler Derneği'nden yapılan açıklamada 'İmam-Hatip nesline çamur atmaya çalışanların ilki Kazım Güleçyüz değildir; sonuncusu da olmayacaktır' denilirken, Güleçyüz haddini bilmeye davet edildi.

CHP'nin Adalet Kurultayı Çalıştayı'nda söz alan Yeni Asya Gazetesi Genel Yayın Müdürü Kazım Güleçyüz'ün İmam Hatip Liseleriyle ilgili açıklamalarına İmam Hatiplilerden sert cevap geldi. ÖNDER İmam Hatipliler Derneği tarafından yapılan açıklamaysa şöyle;

'CHP’nin Adalet Kurultayı Çalıştayı’nda söz alan Yeni Asya Gazetesi Genel Yayın Müdürü Kazım Güleçyüz'ün imam hatip okulları hakkındaki beyanlarını üzülerek izledik.

Dini bir cemaatin medya kuruluşunu temsilen konuşan Güleçyüz, İslam'ın yüz akı bir nesil yetiştiren imam hatipleri doğrudan hedef almış ve bu okullarda okuyan yüz binlerce öğrenciyi 'militan' olarak nitelemiştir.

Yeni Asya gurubunun temsilindeki bir ismin, din eğitimi başta olmak üzere eğitimde önemli bir model oluşturmuş ve nesillerdir bu ülkeye hizmet etmiş nice değerli isme çatı olan imam hatipleri 28 Şubat savunucularının sözlerini kullanarak olumsuzlaması ciddi bir paradokstur.

İmam hatipler, hiçbir zaman hiçbir siyasi oluşumun arka bahçesi olmamıştır. Devletin resmi müfredatıyla bugüne dek milyonlarca mezun veren bir eğitim kurumunu siyasi malzeme olarak kullanıp hakarette bulunmak en basit tabirle yakışıksızdır.

İmam-Hatip nesline çamur atmaya çalışanların ilki Kazım Güleçyüz değildir,sonuncusu da olmayacaktır. Bu şekilde, milletin imam hatiplere olan inancını kendi ucuz siyasetleri uğruna kirli dillerine dolamaya kalkanlar, tarihin çöplüğünde yer almaktan kurtulamamışlardır.

İmam-Hatipler bu milletin yeniden doğuşunun ve dirilişinin emektarıdır ve ismiyle müsemma şekilde "öncü" olma idealindedir. Sorgusuz itaat ederek belli çevrelere esir olma anlayışı imam hatip neslinin genlerine aykırıdır. İmam hatip nesli, İslam'ın en temel hakikatlerini en doğru kaynaklardan öğrenmektedir. Peşi sıra beşeri ilimlerin tümüne de vakıf olan bu neslin, kimsenin güdümünde olması mümkün değildir.

Bir süredir halkın İnanç ve değerleriyle barıştığını ve geçmişin vagonlarını terk ettiğini deklare eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, partisinin düzenlediği çalıştayda imam hatip düşmanlığı sergileyen Kazım Güleçyüz'ün önyargılı ve art niyetli fikriyatını tekzip edip etmeyeceği dikkatle izlenecektir. Bu konu aynı zamanda CHP'nin açıklamalarındaki samimiyetin de değerlendirilmesi için bir ölçüdür.

Yeni Asya Grubunun, bir an önce hem İmam hatip camiasından hem öğrencilerimizden hem de çocukları bu okullarda okuyan yüzbinlerce aileden özür dilemesini bekliyoruz. Milletin öz evlatlarını terörist gibi göstermek kimsenin haddi değildir, hiçbir zaman da olmayacaktır.'

- İmam Hatiplere dair sözleriyle tepki çeken Yeni Asya Gazetesi Genel Yayın Müdürü Kazım Güleçyüz.

Yorumlar

zeki yeni asya fetö organımı