Omuriliği açıkta doğan bebek sağlığına kavuştu

- Omurilik ve etrafındaki zarları açıkta doğan Suriyeli bebek, Gaziantep'te gerçekleştirilen operasyonla yeniden hayata tutundu

Google Haberlere Abone ol

GAZİANTEP (AA) - Omurilik ve etrafındaki zarları açıkta doğan Suriyeli bebek, gerçekleştirilen ameliyatla sağlığına kavuştu.

Özel Anka Hastanesi'nde yapılan açıklamaya göre, Suriye uyruklu Basel Hasain’in eşi 22 yaşındaki Vela Hasain, Gaziantep Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi’nde bir erkek bebek dünyaya getirdi. 2 kilo 800 gram ağırlığında doğan bebeğin ilk muayenesinde omurilik kesesinin dışarıda olduğu tespit edildi.

Bebek, Özel Gaziantep Anka Hastanesi’ne sevk edildi. Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Operatör Dr. Hüseyin Karasu tarafından yapılan operasyonla bebeğin belindeki açık sinir kılıfları kapatılıp yarası onarıldı.

Ameliyatın ardından yeni doğan yoğun bakım servisine alınan bebeğin sağlığına kavuştuğu belirtildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Operatör Dr. Karasu, anne rahmindeyken talihsiz şekilde omurgasının gelişmemesi sonucu belinde kese yarasıyla doğan bebeğin hastaneye getirildiğinde hemen ameliyata alındığını ifade etti.

Bebeğin belinde açık olan sinir kılıflarını kapatıp yarasını onardıklarını anlatan Karasu, yoğun bakım servisinde tedavisine devam edilen bebeğin kısa süre sonra taburcu edildiğini vurguladı.

Bebeklerinin sağlığına kavuşması ile büyük mutluluk yaşayan Vale ve Basel Hasain ise "Laith" adını verdikleri bebeklerini kucaklarına alıp sevinç gözyaşları döktü.

İlk bebeklerinin hayatını kaybettiğini, ikinci bebeklerini de kaybedeceklerini düşünüp çok korktuklarını dile getiren Suriyeli çift, hastane yetkililerine teşekkür etti.

Yorumlar