Ömer Faruk Bostan kimdir, nereli, eşi kimdir, aslen nerelidir?

Ömer Faruk Bostan kimdir, nereli, eşi kimdir, aslen nerelidir, kaç yaşında, asıl mesleği nedir, hangi albümleri çıkardı, memleketi neresidir? İşte Ömer Faruk Bostan biyografisi, özgeçmişi:

Google Haberlere Abone ol

Ömer Faruk Bostan kimdir, nereli, eşi kimdir, aslen nerelidir, kaç yaşındadır, memleketi neresi, nerelidir? İBO Show'un 26 Haziran 2021 Cumartesi günkü sezon finali bölümüne katılarak dikaktleri üzerine çeken Ömer Faruk Bostan kimdir, nereli, eşi kimdir, aslen nerelidir? biyografisi ve özgeçmişi şöyle: 

Ömer Faruk Bostan kimdir, nerelidir?
Ömer Faruk Bostan 26 Haziran 2021 tarihinde İBO Show'a katıldı.

 

Ömer Faruk Bostan 1984 yılında Ankara Sincan'da dünyaya geldi.

Müzik kariyerine Ankara'da başladı. Öğrenim gördüğü yıllarda sıkça şarkılar seslendirdi.

Müziğe ilgisi çok küçük yaşlarda başladı. Öğrenim gördüğü yıllarda Müzik Öğretmeni kendisini destekleyerek çeşitli müzik aletlerini çalmaya başladı.

Ömer Faruk Bostan 15 yaşında sahne almaya başladı.

ÖMER FARUK BOSTAN ALBÜMLERİ

Ömer Faruk Bostan 2015

Açıl Ey Susam Açıl

Sende Ankaralısın

Ben Gidiyorum Ankara

Bir O Bende - Nazlı Yarim

ÖMER FARUK BOSTAN ŞARKILARI

Şekom

Aza Koydum Almıyor

Erik Dalı Gevrektir

Hançer Yarası

Sen de mi Oldun Ankaralı

Lo Lo

Apçamın Oğlu

Ben Gidiyorum Ankara

Açıl Ey Susam Açıl

Sende Ankaralısın

Nedir Benim Çektiğim

Askerden Geleceğim

Beni Bırak

Güvercin

Sensiz Yaşıyom

Düğün ve çeşitli organizasyonlarda saz çalarak ünlenen Ömer Faruk Bostan son dönemin Ankara havalarını yorumlayan genç ve yakışıklı isimleri arasında yer alıyor.

Ömer Faruk Bostan'ın seslendirdiği ve 26 Aralık 2016 tarihinde yayınlanan "Erik Dalı" şarkısı 100 milyon izlenme ve dinlenme sayısını geçti.

Ömer Faruk Bostan kimdir, nerelidir?
Ömer Faruk Bostan

 

Söz konusu parça Türkiye'de oyun havası türünde YouTube'de 100 milyonu aşan ilk şarkı olma özelliğini taşırken, şimdilerde ise 105 milyonu geçti.

Ankara'da Birlik Derneği’nin programına katılan Ankaralı ses sanatçı Ömer Faruk Bostan, “Sanat hayatımda Ankara kültürümüze uygun bir misyon taşımaya çalışıyorum” demişti. 

Bostan "Böyle bir dernek yapısının içinden geldim. İlk başlarda derneklerde çok saz çalıp türkü söyledim.  Ankaralı hemşerilerimizin sorumluluğunu her zaman üzerimde hissediyorum. Sanat hayatımda, parçalarımda Ankara kültürümüze uygun bir misyon taşımaya çalışıyorum.  Ankaralı olduğum için çok mutluyum. Bunu gururla söylüyorum. Ankara’mızı en iyi şekilde temsil etmeye çalışıyorum. İstanbul'da, İstanbul sanatçısı, Ankara sanatçısı diye bir ayrım yapıyorlar.  Ben bunu kabul etmiyorum. Bizim de Erik Dalı parçamız dünya çapında dinlenmektedir” şeklinde konuşmuştu. 


 

Yorumlar