Oğuzhan Aydın kimdir, nerelidir, kaç yaşında?

Oğuzhan Aydın en son Alişan'ın sunduğu TRT 1'deki programa katılarak şehit aileleri ve Mehmetçik konusunda önemli açıklamalarda bulunmuştu.

Google Haberlere Abone ol
Oğuzhan Aydın kimdir, nerelidir, kaç yaşında?

Oğuzhan Aydın kimdir, nerelidir, kaç yaşında, ne iş yapıyor, mesleği nedir soruları merakla soruluyor. Aydın son olarak TRT 1'de yayınlanan Alişan'ın programına katılmıştı. 

OĞUZHAN AYDIN KİMDİR?

Oğuzhan Aydın 26.09.2019 tarihi itibariyle Doçentlik unvanını almış, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı görevini sürdürmektedir. Yayınlanmış akademik birçok kitabı ve makalesi bulunmaktadır. Oğuzhan Aydın 1983 yılında Erzincan’da doğmuştur. Oğuzhan Aydın, ilköğrenimini Ziya Gökalp ilköğretim okulu, Ortaokulu Erzincan Anadolu İmam Hatip Ortaokulu’nda, Lise öğrenimini ise Erzincan Anadolu Öğretmen lisesinde tamamladı.

Oğuzhan Aydın kimdir, nerelidir, kaç yaşında
Oğuzhan Aydın kimdir, nerelidir, kaç yaşında

 

Oğuzhan Aydın 2001 yılında girdiği Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden Erzurum Atatürk Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümüne geçiş yaparak lisan eğitimini ve lisansla birleştirilmiş tezsiz yüksek lisans eğitimini bitirmiştir.

Oğuzhan Aydın 2006 yılında Ankara Gazi Üniversitesi Türk Dili Bölümüne Dili Okutmanı olarak göreve başlamıştır. Aynı zamanda tezli yüksek lisans ve doktorasını Prof. Dr. İbrahim Dilek danışmanlığında burada tamamlamıştır. Oğuzhan Aydın 2013 yılından beri Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde Öğretim Üyesi olarak çalışmıştır. Oğuzhan Aydın 26.09.2019 tarihi itibariyle Doçentlik unvanını almıştır. Oğuzhan Aydın Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı görevini sürdürmektedir.

Oğuzhan Aydın kimdir, nerelidir, kaç yaşında
Oğuzhan Aydın kimdir, nerelidir, kaç yaşında

 

Oğuzhan Aydın Yayınlanmış akademik birçok kitabı ve makalesi bulunmaktadır. Oğuzhan Aydın Çalışma alanları olarak Âşık Edebiyatı, Medya, Halk Kültürü ve Değişim, Türk Halk Hikâyeciliği, Türk Tasavvuf Kültürü ve Edebiyatı çalışmalarıdır, İyi düzeyde İngilizce ve Arapça bilmektedir.

Oğuzhan Aydın evli ve iki çocuk babasıdır.


 

Yorumlar