Oğuzhan Asiltürk hastaneye kaldırıldı

Milli Görüşün Erbakan'dan sonraki lideri olarak bilinen Oğuzhan Asiltürk hastaneye kaldırıldı. Peki, sağlık durumu nasıl, hastalığı nedir, neden hastaneye kaldırıldı?

Google Haberlere Abone ol

Milli Görüş lideri ve Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı ve aynı zamanda Milli Görüş Vakfı Genel Başkanı Oğuzhan Asiltürk, ani rahatsızlığı nedeniyle hastaneye kaldırıldı. 

Gelen son dakika haberine göre Asiltürk, zatürreye bağlı gelişen nefes darlığı sonrası hastaneye kaldırıldı.

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı ve Milli Görüş Vakfı Genel Başkanı Oğuzhan Asiltürk, sağlık durumuyla ilgili bir gelişme yaşandı.

86 yaşındaki Asiltürk, koronavirüs sonrası gelişen zatürreye bağlı nefes darlığı şikayetiyle Ankara'da hastaneye kaldırıldı.

Asiltürk, adı son olarak Millet İttifakı ile yapılan ittifaktan çekilmesi konusundaki tartışmalarla gündeme gelmişti.

Asiltürk, CHP ve İyi Parti ile birlikte hareket edilmemesi gerektiğini, AK Parti ile hareket etmenin daha doğru olacağı yönündeki imaları parti içinde tartışmalara neden olmuştu. 

Milli Görüş lideri olarak kabul edildiği halde yaptığı önerileri AK Parti karşıtı bazı kesimler tarafından sert tepkiyle karşılanmıştı.

SAADET PARTİSİ'NDEN AÇIKLAMA

Saadet Partisi, hastaneye kaldırılan Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk'ün sağlık durumunun iyi olduğunu bildirdi.

Partiden yapılan açıklamada, Asiltürk'ün bugün İstanbul'da zatürreye bağlı gelişen nefes darlığı nedeniyle rahatsızlandığı, Ankara'ya getirilerek tedavi altına alındığı belirtildi.

Doktorların gerekli tüm müdahaleleri yaptığı kaydedilen açıklamada, "Camiamız müsterih olsun, hamdolsun sağlık durumu şu an iyi durumdadır. Duamız ve temennimiz en kısa sürede tedavi sürecinin tamamlanarak taburcu olmasıdır." ifadelerine yer verildi.

OĞUZHAN ASİLTÜRK KİMDİR?

Oğuzhan Asiltürk, 1935 yılında Malatya'nın Hekimhan ilçesinde doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi'nden mezun oldu. Bir süre serbest mühendis olarak çalıştı.

Daha sonra siyasete atılarak Milli Selamet Partisi'ne katıldı. 4-5. Dönem Ankara, 9-10-11. Dönem'de de Malatya milletvekili seçilerek Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne girdi. Bunun yanında Sanayi-Teknoloji ve İçişleri Bakanlığı da yaptı.

12 Eylül 1980 askeri darbesinin ardından da 10 yıl siyasetten uzaklaştırıldı.

Ancak 1987'de yapılan halk oylaması sonucunda bu yasağı kaldırıldı. 1988 yılında da Refah Partisi'nin (RP) genel sekreterliğine seçildi.

RP'nin Anayasa Mahkemesi tarafından kapatılması üzerine de Fazilet Partisi'ne girdi.

Necmettin Erbakan'ın ölümü sonrasında da Saadet Partisi'nin YİK başkanlığına getirildi. Öte yandan Asiltürk'ün "Sosyal Yapının Güçlendirilmesi" isimli bir kitabı bulunuyor.


 

Yorumlar