Öğrencilerden okulda akıllı telefon ve tablet tamiri

- Sancaktepe'de bir lisede öğrenciler, okulda oluşturulan atölyede akıllı telefon ve tablet tamiri yaparak hem mesleki becerilerini geliştiriyor hem de eğitim giderlerini karşılamaya çalışıyor

Google Haberlere Abone ol
Öğrencilerden okulda akıllı telefon ve tablet tamiri

İSTANBUL (AA) - Sancaktepe 75. Yıl Devlet Malzeme Ofisi (DMO) Mesleki Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, akıllı telefon ve tablet tamiri yaparak bir taraftan mesleki becerilerini artırırken bir taraftan da aile ekonomilerine katkı sağlamaya çalışıyor.

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü’nce okul sanayi işbirliğini sağlamak amacıyla başlatılan proje kapsamında, 75. Yıl DMO Mesleki Teknik Anadolu Lisesi'nde oluşturulan atölyede öğrenciler akıllı telefon ve tablet tamiri yapıyor. Öğrenciler bu sayede hem becerilerini arttırıyor hem de eğitim giderlerini karşılamaya gayret ediyor.

Okul Müdürü Yılmaz Öztürk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, cep telefonu ve tablet tamiri atölyesinde sektörün istediği ara eleman ihtiyacını karşılamaya çalıştıklarını söyledi.

Teknoloji, eğitim ve istihdam desteği olmak üzere üç ayrı hedefi olan projeyle ilgili bilgi veren Öztürk, "Öğrencileri piyasanın istediği koşullara uygun olarak yetiştirmek için 6 öğretmen firmalarda eğitim gördü. Öğrencilerin de staj ve beceri eğitimini firmalarda yapması planlandı. Öğrencilere firmaların kurduğu atölyelerde alanıyla ilgili bilgi ve beceri kazandırılarak firmalarda istihdamları sağlanıyor." ifadelerini kullandı.

Gelişen ve değişen teknolojiye okulların da ayak uydurabilmesinin önemini vurgulayan Öztürk, "Sektörün kalifiye eleman ihtiyacına cevap verilebilmesi, öğrencilerin de sevdiği bir alanda iş bulabilmelerini hedefleyen projede bu yıl ilk adım olarak, bilişim teknolojileri alanında bir sınıf öğrencimiz bu dalda eğitimlerine başladı. Sürekli gelişen cep telefonu ve tablet teknolojisini yakından takip etmek için yakın mesafede olan firmalara mesleki geziler düzenlenmekte, firmadan da eğitim desteği alınmaktadır. Alanında başarılı, bölge ve ülke ekonomisine katma değer sunan sektörün istediği ara eleman ihtiyacının karşılanmasına büyük katkı sağlayan projede çalışmalar devam ediyor." şeklinde konuştu.


Yorumlar