OGM Materyal çöktü mü? OGM Materyal neden açılmıyor?

OGM Materyal ile ders çalışmak isteyen öğrenciler son günlerde MEB'in EBA sistemi üzerinden girişte sorun yaşıyor. MEB OGM Materyal bölümüne neden erişim sağlanamadığı skonusu ise öğrencilerin kafasını meşgul ediyor. Peki, sorun nedir, OGM Materyal neden açılmıyor?

Google Haberlere Abone ol
OGM Materyal çöktü mü? Neden açılmıyor?

OGM Materyal platformuna MEB EBA sistemi üzerinden giriş yapmak isteyen öğrenciler sorun yaşıyor. 

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından EBA üzerinden hizmete sunulan OGM Materyal sistemine erişim sağlanamıyor.

Erişim sağlayamayan öğrenciler ise bunun nedenini merak ediyor. 

OGM Materyal platformunda; etkileşimli ders kitapları, beceri temelli kitaplar, video çözümlü soru bankası, çalışma defteri, kazanım kavrama etkinlik kitabı, kavram öğretim kitabı, İngilizce game activity kitabı, YKS hazırlık içerikleri, mini denemeler, deneyler, 3 boyutlu içerikler, dinamik uygulamalar, ders anlatım sunuları, ders anlatım videoları, konu özetleri ve yazılıya hazırlık videoları yer almaktadır.

OGMMATERYAL bilgisayar, telefon ve tabletlere tam uyumlu olarak hazırlanmıştı.

Sisteme ogmmateryal.eba.gov.tr üzerinden giriş yapmak isteyenlerin karşısına çıkan uyarı şu şekilde: 

"Gizlilik Politikası OGM Materyal (http://ogmmateryal.eba.gov.tr) adresine hangi sebepten dolayı giriş yaparsanız yapın aşağıdaki yazan kuralları kabul etmiş sayılırsınız. Fikri Mülkiyet OGM Materyal orijinal içerik, özellik ve işlevleri OGM Materyal'a aittir. OGM Materyal tüm hakları saklıdır. OGM Materyal da paylaşılan her türlü yazı ve içerik ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa ile telif hakları korunmaktadır. Bunlar OGM Materyal’in gönderileri kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. Sonlandırma OGM Materyal Kullanıcıların siteye erişimini engelleyebilir. Bunların tamamını bildirimde bulunmaksızın yapabilir. Tüm bu sınırlama ve müdahaleler mülkiyet hükümleri, garanti muafiyetleri, tazminat olmadan fesih edilebilir. Diğer Siteler İçin Bağlantılar OGM Materyal 3.parti site bağlantılarının şikayet edilmesi durumunda bu bağlantılara müdahale etme hakkına sahiptir. OGM Materyal paylaştığı içeriklerdeki indirme bağlantıları ya da herhangi bir 3. parti siteye yönlendirme bağlantısından doğabilecek itilaflar dan sorumlu değildir. Uygulanacak Hukuk Bu anlaşma dahilindeki herhangi maddeyi kapsayan detaylı kurallar, politikaların itilafı durumunda Türkiye Cumhuriyeti kanunları geçerlidir. Bu Anlaşma İçin Değişiklikler OGM Materyal bu anlaşma kapsamında güncellenen şartları sitede yayınlamak ile yükümlüdür. Bu maddelerin tamamı tek taraflı olarak OGM Materyal tarafından değiştirme hakkını saklı tutar. Bu değişiklerin ardından OGM Materyal u kullanmaya devam etmeniz yeni şartların kabul edildiğini gösterir."

NEDEN AÇILMIYOR, ÇÖKTÜ MÜ?

OGM Materyal'a giriş yapmak isteyenlerin yaşadığı sorunların tamam geçici teknik sorunlardan kaynaklanıyor. Giriş yapamayanların yapmaları gereken ilk şey biraz bekledikten sonra tekrar giriş yapma denemesinde bulunmaktır. Çünkü geçici sorunlar sonrasında sistem yeniden devreye giriyor.

Yorumlar