Nur Anaç kimdir? Şef Nur Bilginoğlu Anaç Biyografisi

Mutfakların profesyonel şeflerinden Nur Bilginoğlu Anaç son dönemlerde FOX TV ekranlarında da yaptığı sunumlarla birlikte bir kez daha "Kimdir" sorusunun muhatabı oldu. Evet, Nur Anaç kimdir sorusunun cevabını sizler için derledik.

Google Haberlere Abone ol
Nur Anaç kimdir? Şef Nur Bilginoğlu Anaç Biyografi

Nur Bilginoğlu Anaç, kendini "Neva ve Merva'nın annesi, İbotane'nin eşi, Nur'un Gemisi'nin kaptanı" olarak tanımlıyor. Ancak Nur'un hayat hikayesi, bu sıfatlardan çok daha fazlasını barındırıyor. Boğaziçi Üniversitesi'nde ekonomi eğitimi aldıktan sonra sektör firmalarında yöneticilik yapan Nur, kariyer yolunda önemli bir dönüş yaparak mutfak tutkusunun peşine düştü. Bu tutkunun doruk noktası, dünyaca ünlü Le Cordon Bleu oldu. Burada profesyonel aşçılık eğitimi alan Nur, şimdi hazırladığı tarifleri geniş bir izleyici kitlesiyle paylaşıyor.

EĞİTİMİNDEN TUTKUSUNA: EKONOMİDEN MUTFAĞA GEÇİŞ

Nur, Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi bölümünden mezun olduktan sonra sektör firmalarında yöneticilik yaparak kariyerine başladı. Ancak içindeki mutfak aşkı, onu bambaşka bir yolculuğa çıkardı. Mutfak sanatlarına olan ilgisi, Nur'u Le Cordon Bleu gibi prestijli bir kuruma kadar götürdü. Burada aldığı profesyonel aşçılık eğitimi, onun hayatındaki yeni bir sayfa açtı.

Nur Anaç kimdir Şef Nur Bilginoğlu Anaç Biyografi
Şef Nur Bilginoğlu Anaç

 

SOSYAL MEDYADA YÜKSELEN BİR YILDIZ: NUR'UN GEMİSİ

Nur'un Gemisi, Nur'un sosyal medyadaki platformu. Kanalında, izleyicilerine kolay ve pratik yemek tarifleri, tatlı tarifleri, salata ve meze tarifleri sunuyor. Aynı zamanda pratik bilgiler, fikirler ve bol sohbet de kanalın olmazsa olmazları arasında. Nur, sosyal medyada hızla büyüyen bir izleyici kitlesine sahip. YouTube kanalı "www.youtube.com/@nuranac2911" adresinde 7,06 B aboneye, 271 video ve 902.603 görüntülemeye ulaşmış durumda.

Şef Nur Bilginoğlu Anaç
Şef Nur Bilginoğlu Anaç

 

PROFESYONEL AŞÇILIK EĞİTİMİNİN MEYVELERİ

Le Cordon Bleu'da aldığı profesyonel eğitim, Nur'a mutfakta yeni ufuklar açtı. Kendi tariflerini geliştirmesine ve bunları bir sanat eseri gibi sunmasına olanak tanıdı. Bu eğitim, aynı zamanda onun yemek yapma becerilerini ve bilgisini derinleştirdi. Artık Nur, hem ailesi için hem de takipçileri için benzersiz lezzetler yaratıyor.

BİR ANNE VE EŞ OLARAK MUTFAKTA

Nur, aynı zamanda iki çocuğunun annesi ve eşi olarak da mutfakta harikalar yaratıyor. Ailesine sunduğu yemeklerle onlara olan sevgisini ifade ediyor. Mutfak, onun için sadece yemek yapılan bir yer değil; aynı zamanda aile bağlarını güçlendiren, sevgi ve neşeyle dolu bir alan.

Kaynak: SONHABERLER.COM

Yorumlar