Numan Kurtulmuş: IMF defteri kapandı

AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, IMF ile ilgili iddialara, "O defter kapandı" dedi.

Google Haberlere Abone ol

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Ankara'da, basın mensuplarıyla bir araya geldiği toplantıda konuştu.

Kurtulmuş'un açıklamalarından satır başları şöyle: ''Türkiye çok çetin meydan okumalarla karşı karşıya. Türkiye her türlü meydan okumaya karşı hazırlıklıdır. Çok çetin bir dönem girdiğimizi biliyoruz. Terörün sona erdirilmesi için kararlılığımız ortadadır.

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, ''IMF heyeti ile muhalefet partilerinin görüşmesi meselesi. Birileri istese de istemese de Türkiye bir daha IMF'nin kapısına muhtaç kalmayacaktır. Kimse gizli görüşmesin, Türkiye IMF defterini kapatmıştır'' dedi.

Zaman zaman gördük geçen hafta Ankara'da İran Rusya Türkiye'nin ortak Astana sürecinin 5. toplantısı yapıldı. Türkiye yoluna devam ediyor. Türkiye'nin bir tane ekseni vardır o da kendi milli eksenidir. Türkiye artık bir istikamete girmiştir. Suriye'deki kararlılığımız Türkiye'nin bir konudaki kararlılığını ortaya koyuyor. Türkiye tam bağımsız Türkiye olma istikametinde yoluna devam ediyor, her türlü meydan okumayı göze alıyor.

IMF heyeti ile muhalefet partilerinin görüşmesi meselesi. IMF sadece ekonomik konularda tavsiyelerde bulunan bir kuruluş değildir aslında küresel finans kapitalizmin önemli siyasal kurumlarından birisidir. Birileri istese de istemese de Türkiye bir daha IMF'nin kapısına muhtaç kalmayacaktır. Türkiye IMF defterini kapatmış onu kenara atmıştır. Kimse IMF heyeti ile gizli kapaklı görüşmeler yapmaya kalkmasın.''

Yorumlar