Nihat Gürer kimdir nerelidir kaç yaşında öldü?

Nihat Gürer kimdir, nerelidir, kaç yaşında ve neden öldü? İşte Nihat Gürer biyografisi:

Google Haberlere Abone ol

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e İzmir'in Çiğli ilçesinde CHP'li belediye tarafından yapılan çocuk parkı sürprizinden sonra gündeme gelen Nihat Gürer kimdir, nerelidir, kaç yaşında ve nerede vefat etmiştir? İşte Nihat Gürer biyografisi:

Nihat Gürer 6 Ocak 1948 tarihinde İzmit'te dünyaya geldi. Çocukluk ve gençlik yıllarını memleketinde geçirdi.

1980 yılı öncesinde MHP'nin Kocaeli'deki il başkanlığı görevini yaptı.

Kocaeli Aydınlar Ocağı başkanlığı ve Kocaeli Ticaret Odası başkanlığı yaptı.

Kanser hastalığı nedeniyle tedavi gördüğü Koç Üniversitesi Hastanesi'nde hayatını kaybetti.

Ahsen Okyar, Nihat Gürer hakkında kaleme aldığı bir yazısında şunları kaydetmişti: 

1970 yılların ortasında üç arkadaşım ile birlikte Kandıra’da Ülkü Ocaklarını kurmuştuk. MHP Kocaeli İl Başkanı olan Nihat Gürer ağabey ile 1975 yılında tanıştık.

1980 yılının Şubat ayında Kuruçeşme’de evime yakın bir yerde Dev-Sol’cuların silahlı saldırısına uğradım. 20 metre mesafeden atılan 7 adet kurşundan üç isabet aldım. Beni Yenidoğan’daki Sigorta Hastanesine götürdüler. Ailemden önce, bir düğünde bulunan ve haber alan Nihat Gürer Başkanımız ile kardeşi Meral Akşener hanımefendi ilk ziyaretçilerim olmuştu.

Nihat Gürer ağabey ile ilk yurt dışı gezimiz Prof. Dr. Nevzat Yalçıntaş hocamızın Kafile Başkanlığında 10 Eylül 1997 Çarşamba günü başladı.

Batı Trakya - Yunanistan Gezisine; eski İçişleri Bakanı Abdulkadir Aksu, Dr. Alaattin Büyükkaya, Prof.Dr. Asaf Ataseven, Doç. Dr. Rehat Faikoğlu ve İzmit’ten dostlarımız ile birlikte 40 kişi katıldı. Otobüs ile gerçekleşen seyahat 15 Eylül'de sona erdi.

Yanya, Kavala, Selanik, Gümülcine ve Ferecik'i gezip görürken, İskece eski Milletvekili Ahmet Faikoğlu, seçilmiş İskece Müftüsü Mehmet Emin Aga, Dostluk Eşitlik Barış Partisi Genel Başkanı Işık Ahmet, Gümülcine seçilmiş Müftüsü İbrahim Şerif ile de görüşme imkanı bulmuştuk.

Melek yengemiz hanımefendi ile rahmetli Nihat Gürer ağabey seyahatin en neşeli kişileri olarak otobüsle gerçekleşen yorucu seyahatimizi kolaylaştırmışlardı.

Nihat Gürer adı son olarak 25 Ekim 2020 Pazar günü İzmir Çiğli Belediyesi tarafından yapılan çocuk parkı açılışında gündeme geldi. 

 

Yorumlar